Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Anna Stencel: Nad blokiem muszę jeszcze popracować

Anna Stencel: Nad blokiem muszę jeszcze popracować

fot. Łukasz Krzywański

Anna Stencel została powołana przez trenera Jacka Nawrockiego na zgrupowanie kadry narodowej kobiet, które odbędzie się w COS OPO Szczyrk od 4 do 25 czerwca. – Moim pierwszym sportowym marzeniem było dostanie się do klubu Ligi Siatkówki Kobiet, a drugim powołanie do kadry. Teraz chciałabym grać w reprezentacji – mówi środkowa Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz.

W bydgoskim klubie spędziła ostatni sezon. Poprzednio grała w Enei PTPS Piła. Ma 187 cm wzrostu i zasięg w wyskoku 306 cm. – Na początku swojej sportowej przygody grałam w koszykówkę, która jednak była za bradzo agresywna i kontaktowa. Przeniosłam więc swoje zainteresowania na siatkówkę i po kilku treningach zdecydowałam, że zostaję przy tym sporcie. Do Bydgoszczy przyszłam przed ostatnim sezonem. W Banku Pocztowym Pałacu czułam się bardzo dobrze. Był to fajny rok, sportowo się rozwinęłam. Klub ma znakomitych kibiców i niezależnie od tego jak szło drużynie, byli zawsze z nami – powiedziała Anna Stencel.

Gdzie zagra w przyszłym sezonie? – To jest na razie niespodzianka i niebawem będzie ogłoszone – tajemniczo uśmiecha się środkowa Banku Pocztowego Pałacu. W ostatnim meczu sezonu bydgoszczanki pokonały #VolleyWocław 3:0  i komisarz statutkę MVP spotkania wręczył Annie Stencel, która zdobyła jedenaście punktów, w tym miała dwa asy i cztery bloki. – Jednak nad blokiem muszę jeszcze popracować. Ten element zdecydowanie kuleje. Atak mam dobry. Na pewno konkurencja na tej pozycji jest w kraju bardzo mocna – dodaje Anna Stencel. Warto dodać, że Jacek Nawrocki powołał na zgrupowanie w Szczyrku również drugą środkową z bydgoskiego klubu Martę Ziółkowską.

Nie jest to pierwsze powołanie Anny Stencel do kadry narodowej kobiet. Zawodniczka znalazła się w szerokim składzie 24 siatkarek na Europejski Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w Apeldoorn. – Pod kierunkiem Jacka Nawrockiego trenowałam na zgrupowaniu na przełomie grudnia i stycznia. Bardzo dobrze mi się współpracowało z tym szkoleniowcem. Dlatego powołanie na najbliższy obóz mnie nie zaskoczyło – powiedziała.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved