Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Anna Stencel: Nad blokiem muszę jeszcze popracować

Anna Stencel: Nad blokiem muszę jeszcze popracować

fot. Łukasz Krzywański

Anna Stencel została powołana przez trenera Jacka Nawrockiego na zgrupowanie kadry narodowej kobiet, które odbędzie się w COS OPO Szczyrk od 4 do 25 czerwca. – Moim pierwszym sportowym marzeniem było dostanie się do klubu Ligi Siatkówki Kobiet, a drugim powołanie do kadry. Teraz chciałabym grać w reprezentacji – mówi środkowa Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz.

W bydgoskim klubie spędziła ostatni sezon. Poprzednio grała w Enei PTPS Piła. Ma 187 cm wzrostu i zasięg w wyskoku 306 cm. – Na początku swojej sportowej przygody grałam w koszykówkę, która jednak była za bradzo agresywna i kontaktowa. Przeniosłam więc swoje zainteresowania na siatkówkę i po kilku treningach zdecydowałam, że zostaję przy tym sporcie. Do Bydgoszczy przyszłam przed ostatnim sezonem. W Banku Pocztowym Pałacu czułam się bardzo dobrze. Był to fajny rok, sportowo się rozwinęłam. Klub ma znakomitych kibiców i niezależnie od tego jak szło drużynie, byli zawsze z nami – powiedziała Anna Stencel.Gdzie zagra w przyszłym sezonie? – To jest na razie niespodzianka i niebawem będzie ogłoszone – tajemniczo uśmiecha się środkowa Banku Pocztowego Pałacu. W ostatnim meczu sezonu bydgoszczanki pokonały #VolleyWocław 3:0  i komisarz statutkę MVP spotkania wręczył Annie Stencel, która zdobyła jedenaście punktów, w tym miała dwa asy i cztery bloki. – Jednak nad blokiem muszę jeszcze popracować. Ten element zdecydowanie kuleje. Atak mam dobry. Na pewno konkurencja na tej pozycji jest w kraju bardzo mocna – dodaje Anna Stencel. Warto dodać, że Jacek Nawrocki powołał na zgrupowanie w Szczyrku również drugą środkową z bydgoskiego klubu Martę Ziółkowską.

Nie jest to pierwsze powołanie Anny Stencel do kadry narodowej kobiet. Zawodniczka znalazła się w szerokim składzie 24 siatkarek na Europejski Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w Apeldoorn. – Pod kierunkiem Jacka Nawrockiego trenowałam na zgrupowaniu na przełomie grudnia i stycznia. Bardzo dobrze mi się współpracowało z tym szkoleniowcem. Dlatego powołanie na najbliższy obóz mnie nie zaskoczyło – powiedziała.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę