Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Anna Bączyńska zawodniczką #VolleyWrocław

Anna Bączyńska zawodniczką #VolleyWrocław

fot. Michał Szymański

Przyjmująca Anna Bączyńska od nowego sezonu będzie występować w barwach #VolleyWrocław. Jako zawodniczka Grot Budowlanych Łódź siatkarka  w 2019 roku została wicemistrzynią Polski. – Jestem przekonany, że to transfer na jaki czekali nasi kibice – mówi prezes klubu Jacek Grabowski.

Anna Bączyńska rozpoczęła swoją siatkarską przygodę w Krakowie, skąd pochodzi. W kobiecej ekstraklasie zadebiutowała w sezonie 2012/2013, kiedy reprezentowała barwy KS Pałac Bydgoszcz. 24-latka grała później w pierwszoligowej drużynie PWSZ Karpaty Krosno, Legionovii Legionowo, Radomce Radom przez ostatnie dwa lata występowała, w Grocie Budowlanych Łódź. Z tym klubem przyjmująca stanęła na podium Ligi Siatkówki Kobiet (obecnie TAURON Ligi), zostając w 2019 roku wicemistrzynią kraju.Krakowianka wystąpiła w ostatnim sezonie w 65 setach, zdobyła w nich łącznie 166 punktów i jedną statuetkę MVP w spotkaniu z BKS-em Stalą Bielsko-Biała. Bączyńska w kilku meczach zastąpiła w ataku kontuzjowaną koleżankę z drużyny, nie tracąc przy tym na jakości gry. – Wybrałam Wrocław, ponieważ stawiam na kluby, w których praca indywidualna z siatkarką jest na pierwszym miejscu. Już od pierwszej rozmowy z Wojtkiem czułam, że Wrocław to klub, w którym chcę być. Spodobał mi się również plan jaki został mi przedstawiany, na stworzenie zespołu – powiedziała Anna Bączyńska, przyjmująca #Volley Wrocław.

– Dzisiaj do naszej drużyny dołączyła młoda i zarazem bardzo doświadczona siatkarka. Wicemistrzyni Polski i uczestniczka siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Jestem przekonany, że to transfer na jaki czekali nasi kibice, a dzięki Ani będziemy mieć wiele powodów do radości – tak transfer Bączyńskiej do #Volley Wrocław skomentował Jacek Grabowski.

Anna Bączyńska w sezonie 2020/2021 dołączy do pozostałych przyjmujących #VolleyWrocław: Natalii Murek, Pauli Słoneckiej, Joanny Chorążej i Julii Kleszcz. Obok nich drużynę tworzyć będą: Karolina Pancewicz, Agnieszka Adamek, Aleksandra Gancarz, Karolina Fedorek, Weronika Wołodko, Małgorzata Jasek i Izabella Rapacz. Wrocławianki prowadzić będzie duet: Wojciech Kurczyński i Dawid Murek.

Zobacz rownież:
Karuzela transferowa w TAURON Lidze

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved