Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Anita Feć-Krzyczmonik: To będzie dla nas czas dużej niewiadomej

Anita Feć-Krzyczmonik: To będzie dla nas czas dużej niewiadomej

fot. Michał Szymański

Częstochowianka Częstochowa po trudnym sezonie 2023/2024 przygotowuje się do startu w II lidze kobiet. W zespole postawiono na młode siatkarki a drużyna będzie walczyć o pozostanie na poziomie centralnym. – Celem jest utrzymanie, pozostanie w lidze i z roku na rok próba odbudowy – stwierdziła w materiale Telewizji Orion trenerka częstochowskiego zespołu Anita Feć-Krzyczmonik.

Miniony sezon był bardzo trudny dla Częstochowianki Częstochowa. Szybko pojawiły się problemy finansowe i klub musiał walczyć o ligowy byt. Zespół opuściły niemal wszystkie zawodniczki oraz trener. Ostatecznie bazując na bardzo młodych zawodniczkach klubowi nie udało się utrzymać w I lidze kobiet. – W pierwszej kolejności na pewno cieszymy się, że zostaliśmy dalej w grze na poziomie centralnym. To jest dla nas bardzo ważne. Poprzedni rok był trudny i ciężki, ale w tym trudzie i znoju zdołaliśmy pozostać w lidze centralnej. Czy ten sezon będzie taki na utrzymanie? Myślę, że na pewno musimy się mocno odbudować sportowo. Skład został zmieniony praktycznie w 100%. Mamy bardzo dużo nowych, młodych zawodniczek, które jeszcze nie mają doświadczenia na seniorskich parkietach. Siatkarki grały w zeszłym roku w ćwierćfinałach mistrzostw Polski juniorek. To będzie dla nas czas dużej niewiadomej – powiedziała Anita Feć – Krzyczmonik, trenerka zespołu.

Cel – utrzymanie

Najbliższe rozgrywki Częstochowianka spędzi w II lidze, w grupie 3. W ramach tych rozgrywek odbędą się derby Częstochowy z Silesią Częstochowa. Drugi z częstochowskich zespołów liczy, że ponownie będzie walczył o awans na zaplecze TAURON Ligi. Częstochowianka natomiast celuje w walkę o utrzymanie na poziomie centralnym i odbudowę w kolejnych latach. – Celem jest utrzymanie, pozostanie w lidze i z roku na rok próba odbudowy – stwierdziła Feć-Krzyczmonik. – Spadając do II ligi, będąc kilka sezonów w I lidze trochę gubi się rezon. Ciężko jest podpatrzeć te zespoły. Oglądałam półfinały i finał o awans do I ligi i uważam, że poziom był bardzo wysoki. Trudno jest mi ocenić jak grały inne zespoły i jak zbudowały w tym sezonie swoje zespoły. Wiem, że bardzo dużo zespołów również opiera swoją grę o młode zawodniczki, tak jak my – dodała.

Częstochowianka rozpocznie sezon 7 października. Na ten dzień zaplanowano domowy mecz z Barycz Janków Przygodzki. W 4. kolejce II ligi kobiet mają zostać rozegrane pierwsze derby Częstochowy.

źródło: opr. własne, TV Orion

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved