Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Angelika Gajer: Przed nami jeszcze sporo grania

Angelika Gajer: Przed nami jeszcze sporo grania

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź pokonały w lidze BKS BOSTIK Bielsko-Biała i udały się na starcie Ligi Mistrzyń z Tenerife La Laguna. – Mamy podstawowe informacje, ale lecimy wcześniej ze względu na połączenie lotnicze, ciężko tam się dostać przed świętami, więc będzie dużo czasu, żeby się przygotować. Główny pomysł już mamy i to nie wydaje się trudny zespół do rozpisania, więc powinno być dobrze – powiedział Adrian Chyliński.

ŁKS Commercecon Łódź wywiązał się z roli faworyta i wygrał bez straty seta z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała. W pierwszych dwóch setach łodzianki wygrywały do 21, w trzecim przyjezdne zdominowały grę a bielszczanki zdołały zdobyć zaledwie 12 punktów. – Przed nami jeszcze sporo grania, teraz dość długa podróż, więc dobrze, że skończyło się to szybko, 3:0 dla nas. Troszkę przeciągnęłyśmy pierwszego seta przez nasze błędy i niekonsekwencję w grze, ale później postawiłyśmy na swoją grę i to było widać w wyniku, kontrolowałyśmy i dużo łatwiej nam się grało – powiedziała Angelika Gajer.

Nie zaskoczyli nas niczym, zagrali wszystko tak, jak sobie ustaliliśmy, wszystko było pod kontrolą. Chcieliśmy zacząć lepiej to spotkanie niż ostatnio, gdy pierwsze sety zaczynaliśmy średnio. Na początku zrobiliśmy trzy-cztery błędy na zagrywce, dotknięcia siatki, więc może nie był jeszcze idealny, ale realizowaliśmy swoje założenia taktyczne szczególnie pod kontem kierunków zagrywki, dlatego zespół z Bielska grał dużo na wysokiej piłce z trzeciego metra i dużo łatwiej nam się te wszystkie sytuacje czytało i zatrzymywało blokiem. W tym meczu 11 punktów blokiem, więc dobry wynik jak na trzysetowy mecz – podsumował pojedynek trener Adrian Chyliński.

W TAURON Lidze kolejny pojedynek łodzianki zagrają dopiero w piątek 30 grudnia. Wcześniej, bo już w najbliższy wtorek 20 grudnia ŁKS zmierzy się w Lidze Mistrzyń z Tenerife La Laguna. – Myślę, że możemy się spodziewać wszystkiego, bo to nieznany dla nas przeciwnik. Dopiero teraz będziemy się przygotowywać, bo do tej pory przygotowywałyśmy się na przeciwników, z którymi grałyśmy. Jeszcze nie wiemy jak wygląda, jak gra. Myślę, że musimy się spodziewać wszystkiego, bo jest to zespół z zagranicy i jest mało znany – przyznała Gajer.

Łodzianki swój pierwszy mecz w europejskich pucharach przeciwko Allianz MTV Stuttgart przegrały 0:3 i obecnie zajmują 3. miejsce w tabel grupy D. – Nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów. To już jest mecz, który musimy pewnie wygrać, żeby liczyć się w walce o awans – zaznaczył Chyliński. – Mamy podstawowe informacje, ale lecimy wcześniej ze względu na połączenie lotnicze, ciężko tam się dostać przed świętami, więc będzie dużo czasu, żeby się przygotować. Główny pomysł już mamy i to nie wydaje się trudny zespół do rozpisania, więc powinno być dobrze – zakończył.

źródło: ŁKS Łódź - YouTube, opr. własne