Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Wrona: To spotkanie było dla nas bardzo trudne

Andrzej Wrona: To spotkanie było dla nas bardzo trudne

Verva Warszawa Orlen Paliwa pokonała Trefla Gdańsk 3:2 w drugim ćwierćfinałowym meczu PlusLigi i przedłużyła swoje szanse na awans do półfinału. – To spotkanie było dla nas bardzo trudne. Wygraliśmy dwa sety, ale później mieliśmy swoje problemy – przyznał po meczu Andrzej Wrona, środkowy Vervy.

Warszawianie pewnie wygrali pierwszego i drugiego seta, jednak później pozwolili rywalom wrócić do gry. W tie-breaku natomiast przegrywali 10:12, ale ostatecznie wygrali go 15:13 po dość szczęśliwym asie serwisowym Michała Kozłowskiego. – Trenowałem takie zagrywki – zażartował po ostatnim gwizdku rozgrywający Vervy.

Mimo niekorzystnego wyniku w końcówce piątego seta siatkarze ze stolicy nie poddali się i w kluczowych momentach bardzo dobrze zagrali blokiem oraz zagrywką. – Chciałem, żeby piłka przeleciała jak najniżej, tuż nad taśmą. Okazało się, że zdobyłem decydujący punkt i gramy dalej – przyznał skromnie Kozłowski. – Nie znamy jeszcze terminu trzeciego spotkania, ale pojedziemy do Gdańska tylko w jednym celu: po awans do półfinału – dodał rozgrywający zaraz po meczu.

Warszawianie mieli wszystko w swoich rękach, by zakończyć mecz w trzech setach. Po dwóch pewnie wygranych partiach opadli jednak z sił, co wykorzystali gdańszczanie. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego zdołali podnieść się w tie-breaku, którego otworzyli od prowadzenia 5:1, ale o wyniku decydowała zacięta końcówka, w której byli minimalnie lepsi. – To spotkanie było dla nas bardzo trudne. Wygraliśmy dwa sety, ale później mieliśmy swoje problemy. Przed tie-breakiem wiara w nas zapewne upadła, ale tę decydującą partię rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Rywale dogonili nas i doszło do zaciętej końcówki, w której zaliczyliśmy kilka ważnych obron i skończyliśmy kontry. No i Kozi zrobił asa, co przechyliło szalę zwycięstwa na naszą stronę – podsumował mecz Andrzej Wrona, środkowy zespołu z Warszawy. – O losach ćwierćfinałowej rywalizacji zadecyduje trzeci mecz. Do Gdańska pojedziemy bojowo nastawieni i mam nadzieję, że wrócimy do Warszawy z awansem – dodał.

Decydujące starcie zostanie rozegrane w Gdańsku w środę, 31 marca, o godzinie 16:30.

źródło: opr. własne, plusliga.pl