Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Andrzej Roziewicz: Będziemy walczyć o I ligę

Andrzej Roziewicz: Będziemy walczyć o I ligę

fot. Gwardia Wrocław

– Nie spodziewałem się, iż na obecnym etapie rozgrywek będziemy w aż tak dobrym położeniu. Jest to bardzo miła niespodzianka, tym bardziej, że zapracowaliśmy na nią, pokonując wszystkich najmocniejszych konkurentów – powiedział Andrzej Roziewicz, trener NTSK Nysa.

Siatkarki z Nysy bardzo dobrze radzą sobie na drugoligowych parkietach. W ostatnim w tym roku meczu pokonały rywalki ze Świdnicy, co pozwoliło im umocnić się na prowadzeniu w trzeciej grupie. – Przed sezonem założyliśmy sobie, że naszym celem będzie miejsce w pierwszej czwórce. Może powiedzą teraz, że trener nie wierzył, ale prawdę mówiąc, nie spodziewałem się, iż na obecnym etapie rozgrywek będziemy w aż tak dobrym położeniu. Jest to bardzo miła niespodzianka, tym bardziej, że zapracowaliśmy na nią, pokonując wszystkich najmocniejszych konkurentów – powiedział Andrzej Roziewicz, trener NTSK Nysa.W 11 rozegranych dotąd potyczkach siatkarki z Nysy zgromadziły na koncie 28 punktów. Przegrały jedynie z Volley’em Świdnica i AZS-em AWF Wrocław. Na tym etapie rozgrywek mają już pięć oczek przewagi nad drugim w stawce Chełmcem Wałbrzych. To spora zmiana, bowiem poprzedni sezon ekipa z Opolszczyzny zakończyła dopiero na siódmej pozycji. – Nasz sukces wziął się z tego, że utrzymaliśmy budowany od dwóch lat trzon drużyny. Parę miesięcy temu wzmocniliśmy go jeszcze paroma wartościowymi siatkarkami, dzięki czemu równocześnie podniósł się poziom naszych treningów. To sprawiło, że cały zespół spisuje się o wiele lepiej – podkreślił szkoleniowiec zespołu z Nysy.

Obecnie na drugoligowych parkietach trwa przerwa świąteczno-noworoczna, a do walki o ligowe punkty NTSK powróci w połowie stycznia. – Reset był nam wszystkim potrzebny, bo od połowy sierpnia nie mieliśmy właściwie dłuższej chwili wytchnienia. Wrócimy głodni kolejnych zwycięstw i będziemy walczyć o I ligę. Zakończenie sezonu zasadniczego na 1. lub 2. pozycji dałoby nam awans do jednego z dwóch turniejów półfinałowych. Następnie po dwa najlepsze zespoły z każdego z nich awansują do finału, gdzie promocję do wyższej ligi również wywalczy czołowa dwójka. Bardzo chcielibyśmy dać sobie taką szansę – zakończył Andrzej Roziewicz.

źródło: inf. własna, nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę