Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Andrzej Kubacki: Zachowaliśmy trzon drużyny

Andrzej Kubacki: Zachowaliśmy trzon drużyny

fot. Klaudia Piwowarczyk

W krakowskiej drużynie został zachowany trzon zespołu, szkoleniowiec tego zespołu liczy na dobry wynik w sezonie 202/2023. – Zachowaliśmy trzon drużyny, mamy dobry skład. Druga runda w naszym wykonaniu była zawsze lepsza niż pierwsza. Wynikało to z tego, że drużyna potrzebował zgrania – powiedział Andrzej Kubacki, trener AGH Kraków.

Siatkarze AZS AGH Kraków zagrają na wyjeździe z MKST Astrą Nowy Sól. – Jedziemy do beniaminka zaplecza PlusLigi. Mamy świadomość jak mocno zmobilizowani wyjdą na boisko nasi rywale. Dlatego od pierwszego gwizdka sędziego musimy być zmobilizowani. Mamy materiały do analizy. W tym tygodniu rozpoczniemy przygotowania pod kątem tego przeciwnika, który ostatnio zaprezentował się na turnieju we Wrocławiu – mówi trener AZS AGH, Andrzej Kubacki, który rozpoczyna dziewiąty sezon pracy z krakowskim zespołem. Wcześniej przez 25 lat był związany z klubem z Kędzierzyna-Koźla.Większość zespołów już wcześniej zbudowała składy. Jak podkreśla Andrzej Kubacki „personalnie najmocniej prezentują się trzy kluby Chemeko-System Gwardia Wrocław, MKS Będzin oraz Exact System Norwid Częstochowa. – W tej trójce należałoby szukać kandydatów do zwycięstwa w rozgrywkach, choć oczywiście jak to czasem bywało życie zweryfikuje przewidywania – mówi krakowski szkoleniowiec.

Tradycyjnie AZS AGH Kraków przystąpi do rywalizacji jako młody zespół, mający w składzie perspektywicznych, zdolnych zawodników. – U nas są dobre warunki rozwoju o czym siatkarze wiedzą. AZS AGH jest dobrym przystankiem w drodze do PlusLigi, dlatego zawodnicy chcą być u nas – powiedział Andrzej Kubacki.

Czy AZS AGH Kraków jest dobrze przygotowany do sezonu? – Pokażą pierwsze mecze – z uśmiechem odpowiada trener Kubacki. – Okres  przygotowawczy przepracowaliśmy solidnie. W poprzednich sezonach druga runda zwykle była lepsza. Wynikało to z tego, że drużyna wymagała zgrania, potrzebowała czasu. Teraz w porównaniu z poprzednim sezonem zachowany został trzon drużyny. Odszedł atakujący Durski. Na tą pozycję przyszli Bartosz Gomułka oraz Igor Zawalski. Mamy też dwóch nowych środkowych Łukasza Rymarskiego i Rafała Putkowskiego. Doszedł też rozgrywający Kacper Komar – zakończył Andrzej Kubacki.

źródło: tauron1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę