Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Andrzej Kubacki: Młodość ma swoje prawa

Andrzej Kubacki: Młodość ma swoje prawa

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Przeciwnik zagrał naprawdę dobre zawody, a my zaprezentowaliśmy się zbyt nerwowo. Popełniliśmy dużo błędów, które normalnie nam się nie przytrafiają. Można je wytłumaczyć tym, że zespół jest bardzo młody – powiedział po przegranej w Nowej Soli trener AGH AZS Kraków Andrzej Kubacki.

Na inaugurację rozgrywek I ligi AGH AZS Kraków przegrała na wyjeździe z Astrą Nowa Sól. Mimo że przyjezdni wygrali pierwszego seta, to okazało się, że były to dla nich tylko miłe złego początki, bo ostatecznie przegrali z beniaminkiem 1:3.Nie zagraliśmy swojej najlepszej siatkówki. Przeciwnik zagrał naprawdę dobre zawody, a my zaprezentowaliśmy się zbyt nerwowo. Popełniliśmy dużo błędów, które normalnie nam się nie przytrafiają. Myślę, że można je wytłumaczyć tym, że zespół jest bardzo młody, a chłopcy bardzo chcą wygrywać. Ale jest to dopiero początek ligi. W związku z tym, że co roku następuje przebudowa drużyny, to początki sezonu mamy różne. Generalnie dużo lepiej zaczynamy grać od drugiej rundy – powiedział Andrzej Kubacki, trener zespołu z Krakowa.

Ponownie jest on jednym z najmłodszych w I lidze, co może nie sprzyjać stabilności w grze, ale w AGH liczą, że się ona pojawi. – Wolałbym, abyśmy byli obliczalni w swoich poczynaniach. Siatkówka lubi stabilność i powtarzalność, więc mam nadzieję, że tak będziemy grali. Aczkolwiek trzeba spodziewać się tego, że młodość ma swoje prawa. Wynika to zarówno z rozwoju emocjonalnego, jak i poziomu wyszkolenia – dodał szkoleniowiec krakowskiej drużyny.

W międzysezonowej przerwie nie doszło w niej do rewolucji kadrowej. Większość zawodników z podstawowego składu pozostała w AGH. – Jak na nasz klub są to kosmetyczne zmiany, tym bardziej, że trzon zespołu został. Z podstawowego składu Dawid Dulski wrócił do Zawiercia, a Hubert Piwowarczyk przeszedł do Będzina, natomiast reszta podstawowych zawodników pozostała. Dzięki temu praca jest łatwiejsza i dużo spokojniejsza – zaznaczył szkoleniowiec małopolskiej ekipy.

AGH AZS Kraków od kilku sezonów gra na zapleczu PlusLigi. Nie bije się jednak o czołowe lokaty, a skupia się na pracy z młodzieżą, która później trafia do drużyn grających w elicie. Już niemal 20 zawodników przewinęło się przez zespół prowadzony przez Andrzeja Kubackiego, a później trafiło do PlusLigi. – Chyba nie ma klubu w Polsce, który w ciągu tak krótkiego okresu czasu dostarczył taką liczbę zawodników do PlusLigi. Niektórzy z nich ocierają się o reprezentację Polski. Myślę, że wykonujemy tutaj dobrą pracę. Kraków jest dobrym miejscem do rozwoju dla młodych zawodników – zakończył Andrzej Kubacki.

źródło: opr. własne, TVP Kraków

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę