Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Kowal: Wynik nie będzie najważniejszy

Andrzej Kowal: Wynik nie będzie najważniejszy

fot. Miłosz Kozakiewicz - Ślepsk Suwałki

W najbliższy weekend (21-23 sierpnia) odbędzie się XI Memoriał Józefa Gajewskiego. Sercem wydarzenia będzie Hala Widowiskowo-Sportowa „Suwałki Arena”. Rywalizacja rozpocznie się w piątek (21.08.) meczem Ślepsk Malow Suwałki – Cerrad Enea Czarni Radom, a zakończy w niedzielę (23.08.) starciem suwalczan z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa.

W 11. edycji rozgrywanego w Suwałkach memoriału Józefa Gajewskiego udział, oprócz gospodarzy, wezmą: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, Cerrad Enea Czarni Radom, BAS Białystok, Trefl Gdańsk i Indykpol AZS Olsztyn. – Przed nami bardzo ważny turniej. Jest sześć zespołów, nie każdy będzie grał z każdym, ale myślę, że w obecnej sytuacji, gdzie ta pandemia mocno pokrzyżowała szyki wielu ekipom, sam wynik nie będzie najważniejszy. Ważne, aby zespoły miały kontakt z przeciwnikiem i abyśmy w trakcie meczów mogli skupić się na określonych zadaniach – przyznaje przed rozpoczęciem turnieju Andrzej Kowal, trener Ślepska Malow Suwałki.–  Cel na turnieje, taki jak ten, to utrzymanie pewnego poziomu gry. Traktujemy tę imprezę w kategoriach takich, że przystępujemy do meczu, aby wygrywać. Sama atmosfera w moim zespole jest świetna – dodaje. – Oczywiście mamy swoje problemy zdrowotne, ale z trzynastki zawodników, wyłączając Patryka Szwaradzkiego, który jeszcze nie jest gotowy do tego, aby grać, każdy będzie miał szansę się zaprezentować na boisku. Mam też nadzieję, że dopiszą kibice, przyjdą i zobaczą nasz nowy zespół, który naprawdę ma szansę i duże możliwości zagrać dobry sezon – zakończył szkoleniowiec suwałczan.

W ubiegłorocznej jubileuszowej, dziesiątej edycji turnieju zwyciężyli gospodarze. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali w finale ówczesne Onico Warszawa, a MVP dwudniowych zmagań w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji został Bartłomiej Bołądź, atakujący suwalskiego zespołu.

Harmonogram XI Memoriału Józefa Gajewskiego:
21 sierpnia (piątek):
godz. 18:45 – uroczyste otwarcie i prezentacja zespołu Ślepska Malow Suwałki
godz. 20:00 – mecz Ślepsk Malow Suwałki – Cerrad Enea Czarni Radom

22 sierpnia (sobota):
godz. 15:00 – mecz BAS Białystok – Trefl Gdańsk
godz. 17:30 – mecz VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Cerrad Enea Czarni Radom
godz. 20:00 – mecz Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn

23 sierpnia (niedziela):
godz. 17:30 – mecz Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn
godz. 20:00 – mecz Ślepsk Malow Suwałki – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa
około godz. 22:00 – wręczenie pucharów i nagród

źródło: inf. własna, slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved