Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Kowal: Takie porażki nie mają prawa siedzieć w głowie

Andrzej Kowal: Takie porażki nie mają prawa siedzieć w głowie

Ślepsk Malow Suwałki przegrał w ostatnim meczu z Jastrzębskim Węglem 0:3, po dwóch pierwszych setach podopieczni Andrzeja Kowala mieli nawet szansę prowadzić 2:0. Trzecia partia była już pewnie wygrana przez jastrzębian. – Mieliśmy piłki setowe, ale ich nie wykorzystaliśmy. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie mieliśmy wszystko w swoich rękach. To nie Jastrzębski Węgiel ten mecz wygrał, ale to my tymi końcówkami przegraliśmy – powiedział trener Andrzej Kowal.

Andrzej Kowal po meczu przyznał, że jego zespół dwa pierwsze sety przegrał, a nie Jastrzębski Węgiel je wygrał.  Podkreślił także dużą ilość błędów na zagrywce. – Pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane. Obie drużyny popełniały dużo błędów w polu zagrywki. Mieliśmy piłki setowe, ale ich nie wykorzystaliśmy. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie mieliśmy wszystko w swoich rękach. To nie Jastrzębski Węgiel ten mecz wygrał, ale to my tymi końcówkami przegraliśmy. W trzecim secie jastrzębianie przy wyniku 2:0 grali już dużo spokojniej, mieli dużą przewagę. Ten mecz jest bardzo dziwny, ponieważ skuteczność w ataku byłą wysoka po obu stronach, natomiast ilość błędów w serwisie oraz nieskończone z naszej strony ważne kontry w dużej mierze decydowały o wyniku – powiedział  trener Ślepska.  – Takie porażki nie mają prawa siedzieć w głowie, bo za chwilę jest kolejny mecz, kolejny przeciwnik i wszystko zaczyna się od 0:0 – dodał Andrzej Kowal.

Łukasz Rudzewicz po piątkowym meczu i piątej porażce z rzędu zapowiedział, że jego ekipa będzie walczyła o jak najlepsze miejsce do samego końca. W fazie zasadniczej Ślepsk rozegra jeszcze cztery mecze. – Kolejny mecz, gdzie po dwóch setach walki trzeci jest bardzo słaby. Musimy o tym zapomnieć, bo przed nami ważne mecze, zostało ich już coraz mniej. Wcale nie będzie łatwo, bo każdy walczy, urywa jakieś punkty. Teraz przed nami szybka regeneracja i czekamy na mecz z PGE Skrą. Nie poddamy się na pewno, wyjdziemy i będziemy walczyć. Nie oddamy żadnego meczu, zostało ich bardzo mało i musimy walczyć i wygrywać.

źródło: inf. własna, slepsksuwalki.pl