Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Kowal: Kontuzje są częścią sportu

Andrzej Kowal: Kontuzje są częścią sportu

fot. Miłosz Kozakiewicz - Ślepsk Suwałki

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zmierzą się w najbliższy weekend (4-5 września) z Treflem Gdańsk. Areną zmagań będzie Hala Sportowo-Widowiskowa MOSiR w Elblągu. – Mieliśmy dobry okres jeśli chodzi o przygotowanie do turnieju, teraz mamy jednak troszkę problemów zdrowotnych, więc nasze przygotowania są dość mocno ograniczone – przyznaje trener Andrzej Kowal.

Podopieczni trenera Andrzeja Kowala rozpoczną sezon 2020/2021 PlusLigi już 12 września “domowym” starciem z GKS-em Katowice. Wcześniej wybiorą się do Elbląga, gdzie wezmą udział w dwudniowej rywalizacji z Treflem Gdańsk.  Pierwszy z dwóch zaplanowanych sparingów odbędzie się w piątek o godzinie 18:00, natomiast drugi w sobotę o godzinie 13:00.– Pracuje się cały sezon, ale w okresie przygotowawczym takie sparingi, a szczególnie porażki pokazują drogę i kierunek, na czym trzeba się więcej skupić. Nawet elementy, które dobrze wychodzą również potrzebują powtarzalności, systematyki, działania intuicyjnego. To były bardzo cenne mecze, dziękuje zespołowi z Olsztyna za rozegranie tych sparingów, teraz przed nami jeszcze dwa mecze kontrolne i… już liga – tak o przebiegu ostatnich kilkunastu dni w szeregach biało-niebieskich oraz sparingach z Indykpolem AZS OIsztyn mówi Andrzej Kowal, trener Ślepska Malow Suwałki.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że problemy ze zdrowiem w zespole Ślepska mają Patryk Szwaradzki i Mateusz Sacharewicz. – Mieliśmy dobry okres jeśli chodzi o przygotowanie do turnieju, teraz mamy jednak troszkę problemów zdrowotnych, więc nasze przygotowania są dość mocno ograniczone. Dajemy sobie radę, chociaż struktura treningu jest trochę inna i bardzo nam brakuje gry – przyznaje Andrzej Kowal. – Dlatego też te sparingi są dla nas cenne, bowiem przez problemy zdrowotne jesteśmy dość mocno ograniczeni w ćwiczeniu fragmentów gry na treningu. Kontuzje są częścią sportu, trzeba sobie dawać z tym radę, trzeba być pozytywnie nastawionym. Będziemy organizować treningi trochę inaczej, ale tak, by być przygotowanym do pierwszego meczu w Suwałkach z GKS-em Katowice – dodaje szkoleniowiec Ślepska.

źródło: opr. własne, slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved