Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Kowal: Jesteśmy już głodni gry

Andrzej Kowal: Jesteśmy już głodni gry

fot. Miłosz Kozakiewicz - Ślepsk Suwałki

– Coraz bardziej zbliża się najważniejsza część sezonu, a poza tym przed nami mecze z górą tabeli. Są to najfajniejsze spotkania. Postaramy się do nich przygotować jak najlepiej. Wszyscy jesteśmy już głodni gry – powiedział trener Ślepska Malow Suwałki Andrzej Kowal. 

Miniony rok siatkarze Ślepska Malow Suwałki zakończyli wygraną z Cuprum Lubin. Następnie rozjechali się do domów na święta. Wrócili już jednak do pracy na treningach. – Okres świąteczny spędziłem w domu z rodziną, natomiast już po świętach wróciliśmy do Suwałk i rozpoczęliśmy treningi. Szybko to minęło, koncentrujemy się już na tym, co jest przed nami – powiedział Andrzej Kowal.Nie ukrywa on, że bardzo liczy na to, że sytuacja w Polsce związana z koronawirusem niebawem się ustabilizuje, dzięki czemu kibice chociaż częściowo będą mogli wrócić do hal. – Chciałbym, aby kibice wrócili do hal, bo wszystko, co robimy powinno odbywać się z udziałem kibiców. Mam nadzieję, że jeszcze w tym sezonie uda się jeśli nawet nie w całości zapełnić halę, to chociaż w 50%, aby kibice, którzy nas wspierali w poprzednim sezonie, mieli szansę również w tym nas dopingować. Jest to trudny sezon dla każdego zespołu, który musi grać w PlusLidze przy pustych trybunach. Jest to nowa sytuacja. Oczywiście, zawodnicy się do tego adaptują, ale kiedy jest pełna hala i czujemy wsparcie kibiców, to zupełnie inne emocje nam towarzyszą – przyznał szkoleniowiec zespołu znad Czarnej Hańczy.

Siatkarze Ślepska mają długą przerwę w rozgrywkach. Część drużyn grała już między świętami a nowym rokiem. Inne do gry wrócą w najbliższy weekend, a suwalska drużyna swój pierwszy mecz w 2021 roku rozegra dopiero 16 stycznia, kiedy zmierzy się z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. – Jest to dla nas taki trochę mini okres przygotowawczy, bo mamy długą przerwę. Powinien on charakteryzować się grami kontrolnymi, których niestety ze względu na obecną sytuację nie jesteśmy w stanie przeprowadzić. Zagramy tak naprawdę z marszu, ale czeka nas najfajniejszy okres w rozgrywkach. Coraz bardziej zbliża się najważniejsza część sezonu, a poza tym przed nami mecze z górą tabeli. Są to najfajniejsze spotkania. Postaramy się do nich przygotować jak najlepiej. Wszyscy jesteśmy już głodni gry – zakończył Andrzej Kowal.

źródło: opr. własne, Ślepsk Suwałki -YouTube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved