Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Kowal: To cały czas będzie plan budowy

Andrzej Kowal: To cały czas będzie plan budowy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Ekipa Ślepska Suwałki w komplecie przygotowuje się do kolejnego sezonu PlusLigi. – To nie jest standardem, dlatego, że rozgrywki międzynarodowe zabierają tych podstawowych zawodników z niektórych klubów. My mamy ten handicap, że trenujemy już wszyscy – nie ukrywał szkoleniowiec suwalskiej drużyny Andrzej  Kowal.

Suwalscy siatkarze do treningów wrócili na początku sierpnia. Mają za sobą kilka występów na piasku, a teraz pracują nad formą do rozgrywek PlusLigi. Szkoleniowiec Ślepska ma do dyspozycji wszystkich zawodników.Jesteśmy na dobrym etapie. Najważniejsze dla nas jest to, że jesteśmy w komplecie. To nie jest standardem, dlatego, że rozgrywki międzynarodowe zabierają tych podstawowych zawodników z niektórych klubów. My mamy ten handicap, że trenujemy już wszyscy  – przyznał Andrzej Kowal.

Za suwalską drużyną już kilka spotkań towarzyskich. Ostatnie dwa Ślepsk rozgrywał z Projektem Warszawa i w obu musiał uznać wyższość rywali. We wcześniejszych starciach ekipa z Suwałk również nie notowała spektakularnych wygranych.

Jesteśmy cały czas na etapie testów, sprawdzania różnych rozwiązań, różnych kombinacji i tak najprawdopodobniej będzie do ostatnich spotkań z drużyną z Radomia, czyli tych, które są bezpośrednio przed pierwszym meczem ligowym. Na razie te wyniki nie są dla nas sprawą nadrzędną. Będziemy dokonywać wielu zmian, będziemy rotować składem, zmieniać naszą strategię na różne sety.  To cały czas będzie plan budowy – zwrócił uwagę Andrzej Kowal.

Najpóźniej do drużyny wrócił jej rozgrywający – Joshua Tuaniga, który ze swoją kadrą startował w Mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w Piłce Siatkowej Mężczyzn (NORCECA 2021).

Nie mieliśmy wielu zmian, by pojawiły się problemy z wkomponowaniem się nowych zawodników, więc na pewno jest gotowy, miał kilkudniową przerwę, ponieważ uczestniczył z rozgrywkach z drugą reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Nie ma problemy, by szybko wrócił do podstawowej formy. Nie możemy tu mówić jeszcze o optymalnej formie, ponieważ potrzebujemy pracy z nowymi zawodnikami, szczególnie ze skrzydłowymi – powiedział trener Ślepska.

źródło: inf. własna, Ślepsk Suwałki -YouTube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę