Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Andrea Giani: Można zniwelować różnicę do czołówki

Andrea Giani: Można zniwelować różnicę do czołówki

fot. Piotr Sumara - pzps.pl

Leo Shoes Modena rozegrała pierwsze mecze testowe sezonu. Nie były to oficjalne mecze towarzyskie, ale te z Monzą i Trento były wspólnymi treningami, które dały trenerowi Andrei Gianiemu i jego sztabowi wskazówki zarówno na poziomie taktycznym i technicznym, jak i oczywiście konkretne odpowiedzi co do formy sportowej jego podopiecznych. 

– Ciężko pracujemy, musimy starać się poprawić przede wszystkim naszą grę, zaczynając od przyjęcia, ale także w ataku. Niestety spędziliśmy zbyt długi czas bez gry i dlatego głównym celem jest odbudowanie dyspozycji i czucia piłki – powiedział Andrea Giani.Czy mecz z Trento świadczy o dużej różnicy między czołową trójką a resztą zespołów? Jak można ją zniwelować?

Andrea Giani: – W tej chwili różnica jest duża, ale trzeba też powiedzieć, że podczas przygotowań nie mogliśmy przez cały czas korzystać z pełnego składu. Nasza ścieżka rozwoju jest stabilna, potrzebujemy czasu i musimy wykorzystać te sparingowe mecze do treningu. Istnieją możliwości zmniejszenia różnicy i aby to zrobić, będziemy potrzebować pełnego składu, w tym młodych Rinaldi i Porro, którzy przybędą po mistrzostwach Europy w październiku i pomogą nam podnieść jakość.

Jak przebiega rekonwalescencja Vettoriego i kiedy możemy zobaczyć go na boisku?

– Luca dochodzi do zdrowia się po ciężkiej kontuzji barku i nie odczuwa już bólu, trenuje na pełnym obciążeniu i zaczął już atakować, ale aby miał ramię gotowe do gry, zajmie to kolejny miesiąc. Z barkiem nie ma żartów, tu nie można wykonywać pochopnych i nerwowych ruchów. W tym przypadku nie da się nic przyspieszyć. Zawodnik musi przejść pełen cykl rehabilitacji i wprowadzenia do treningu.

Czy Lavia będzie grał przeciwko Perugii?

– Od przyszłego tygodnia Daniele wróci do swojej dyspozycji po problemach z brzuchem, które miał w ostatnich dniach i będzie obecny w meczu z Perugią.

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved