Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Andrea Gardini nie jest już trenerem Piacenzy

Andrea Gardini nie jest już trenerem Piacenzy

fot. Łukasz Krzywański

Liga włoska startuje za niespełna tydzień, a już mamy pierwsze roszady na stanowiskach trenerskich. Gas Sales Piacenza ogłosiła, że Andrea Gardini nie jest już trenerem tego zespołu. Dla włoskiego szkoleniowca była to pierwsza posada w rodzimej lidze, a zespół z Piacenzy był przez niego prowadzony w poprzednim sezonie. 

Gardini po zakończeniu kariery sportowej próbował swoich sił jako działacz (m.in. jako dyrektor sportowy w Modenie). Później postanowił iść ścieżką trenerską. Jego losy szkoleniowca od początku związane były z Polską. Pierwsze trenerskie kroki Gardini stawiał pod okiem Andrei Anastasiego jako jego asystent w naszej reprezentacji.Później, już jako pierwszy szkoleniowiec, Gardini prowadził przez trzy lata Indykpol AZS Olsztyn, by później przenieść się do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Z kędzierzyńskim klubem zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski, a także Puchar Polski. Uczestniczył również w turnieju finałowym Ligi Mistrzów.

W 2019 roku wrócił do Włoch i objął posadę trenera Gas Sales Piacenza. Z włoskim klubem w momencie przerwania sezonu zajmował dziesiąte miejsce.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved