Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Andrea Gardini: Czeka nas trudna przeprawa

Andrea Gardini: Czeka nas trudna przeprawa

fot. Klaudia Piwowarczyk

W czwartkowy wieczór Jastrzębski Węgiel zmierzy się w meczu Ligi Mistrzów z niemieckim VfB Friedrichshafen. Trener Andrea Gardini przyznał, że spodziewa się trudnego spotkania. – Czeka nas trudna przeprawa i sam jestem ciekaw, jak to będzie wyglądać w czwartek na boisku. Ale powinniśmy być gotowi na walkę o zdobycie punktów w tym spotkaniu – podkreślił szkoleniowiec. 

Andrea Gardini odniósł się do organizacji spotkań w europejskich pucharach w kontekście pandemii. – COVID zostawmy na boku, bo na to nikt w całej Europie nie znalazł jeszcze skutecznego przeciwdziałania. W tych warunkach raczej martwiłbym się formę fizyczną zawodników. Kursowanie po Europie, a następnie granie i znów trenowanie, na dłuższą metę może powodować trudności. Może byłoby lepiej, gdyby CEV rozważył formułę turniejów w bańce, gdyż sytuacja covidowa raczej będzie narastać. I z  czasem może dojść do wyłączeń z gry bądź całkowitych wykluczeń z Ligi Mistrzów, a to nie będzie fair. Decydująca może okazać się nie tyle dyspozycja sportowa, tylko COVID, który zrujnuje czyjeś marzenia.  Szkoleniowiec jastrzębian zapowiedział, że jego zespół powalczy o komplet punktów, jednak forma rywala pozostaje pewną niewiadomą. – Ciężko powiedzieć, czego możemy spodziewać się po naszych rywalach. Nie zapominajmy o tym, że jest to Liga Mistrzów. A mecze wyjazdowe w europejskich pucharach nie należą do łatwych. Przeloty, podróże, różne uwarunkowania. Do tego mierzymy się z rywalem ze świetną historią w tych rozgrywkach. Czeka nas trudna przeprawa i sam jestem ciekaw, jak to będzie wyglądać w czwartek na boisku. Ale powinniśmy być gotowi na walkę o zdobycie punktów w tym spotkaniu – ocenił Gardini.

Czy jestem usatysfakcjonowany naszą grą? Patrzę na to w innych kategoriach. Jesteśmy w trakcie pracy, budujemy zespół i krok po kroku idziemy w górę – dodał trener Jastrzębskiego Węgla. – Mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z tego, jak pracujemy. Ale przed nami trudne momenty, więc wciąż mamy jeszcze nad czym pracować. Po to, by być przygotowanym na ciężkie chwile, które nadejdą w tym sezonie.

– Tak naprawdę nie wiemy, czego się mamy po nich spodziewać. Mamy taką informację, że ostatnie spotkanie oni rozegrali prawie miesiąc temu, bo pondemia pokrzyżowała plany ligi – wyjaśnił Jurij Gladyr.Na pewno im będzie ciężko bez rytmu meczowego na odpowiednim poziomie, część zawodników dopiero teraz wróciła u nich do zajęć. Wszyscy nas stawiają w roli faworytów i tak chyba jest. Ale trzeba wyjść i na wszystko zapracować sobie na parkiecie. Więc skupiamy się, wychodzimy i wywozimy te punkty, po które tu przyjechaliśmy. 

U nas wszyscy są zdrowi i oby tak jak najdłużej, do samego końca. Widzimy co się dzieje w innych ligach, a nawet w polskiej lidze. Mecze są przekładane na inne terminy, ale generalnie na tym bym się nie skupiał, tylko skupiłbym się na siatkówce i na tym, co my mamy robić – dodał środkowy Jastrzębskiego Węgla.

źródło: Jastrzębski Węgiel - inf. prasowa, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę