Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Anastasi: Uwielbiam pracować w Polsce

Andrea Anastasi: Uwielbiam pracować w Polsce

fot. Piotr Sumara / plusliga.pl

– Mamy jeszcze wolne miejsca, bo próbujemy podjąć jak najlepsze decyzje i zakontraktować jak najlepszych graczy na każdą pozycję, ale skład jest prawie zamknięty. W tym okienku praca nad transferami, ze względu na sytuację ekonomiczną klubu związaną z koronawirusem, była bardzo trudna – powiedział szkoleniowiec Vervy Warszawa Orlen Paliwa, Andrea Anastasi.

Za siatkarzami Vervy Warszawa Orlen Paliwa sezon zakończony drugim miejscem w PlusLidze. Jednak szczególnie na jego początku stołeczna drużyna przeżywała trudne momenty. Jeszcze jadąc na superpuchar do Gliwic nie była pewna swojej przyszłości. – Wszyscy wiedzą jakie wówczas mieliśmy problemy. Do Gliwic pojechaliśmy bez żadnych oczekiwań, niepewni przyszłości. Przetrwaliśmy ten trudny okres, dzięki czemu mogliśmy później przez cały sezon cieszyć kibiców naszą dobrą grą – powiedział Andrea Anastasi, który od kilku lat pracuje w Polsce. Najpierw prowadził Trefla Gdańsk, a teraz już drugi sezon zasiadał będzie na ławce trenerskiej warszawskiego zespołu. – Uwielbiam pracować w Polsce. W Vervie czuję się świetnie. Podoba mi się wasza stolica i jej atmosfera, a mój zespół jest naprawdę waleczny. Nie mogę oczywiście nie wspomnieć o kibicach, którzy są wspaniali – dodał włoski szkoleniowiec.Mimo że obecnie przebywa on w Italii, to wciąż pracuje nad budowaniem składu na nowy sezon. Nie ukrywa, że nie wszystkie decyzje zostały jeszcze podjęte, ale tworzenie drużyny na sezon 2020/2021 jest już na finiszu. – Mamy jeszcze wolne miejsca, bo próbujemy podjąć jak najlepsze decyzje i zakontraktować jak najlepszych graczy na każdą pozycję, ale skład jest prawie zamknięty. W tym okienku praca nad transferami, ze względu na sytuację ekonomiczną klubu związaną z koronawirusem, była bardzo trudna. Na szczęście dzięki naszym sponsorom możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość – podkreślił trener Vervy Warszawa.

W przeszłości prowadził on także reprezentację Polski, z którą sięgnął między innymi po medal mistrzostw Europy, ale w ostatnich latach bardziej koncentruje się na pracy w klubie. – Zawsze powtarzałem, że szczytem aspiracji jest dla mnie prowadzenie reprezentacji. Miałem szczęście, bo pracowałem w swoim życiu z kilkoma drużynami narodowymi. Byłem trenerem Hiszpanów, Włochów, Belgów i oczywiście Polaków. Potem, gdy zacząłem trenować zespoły klubowe w Polsce najpierw w Gdańsku, a teraz w Warszawie, zachwyciłem się taką pracą. Codzienne, regularne treningi przez kilka miesięcy w sezonie to dużo czasu na przygotowanie zawodników. Kiedy patrzy się na postępy jakie siatkarze czynią przez ten czas, czuje się ogromną satysfakcję – zakończył Andrea Anastasi.

źródło: opr. własne, vervawarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę