Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Andrea Anastasi: Potrzebne będzie nam trochę cierpliwości

Andrea Anastasi: Potrzebne będzie nam trochę cierpliwości

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Przygotowanie się do sezonu bez tych nieobecnych siatkarzy nie będzie łatwe, ale w siatkówce, szczególnie w drużynach prezentujących wysoki poziom, nie jest to czymś nadzwyczajnym – powiedział Andrea Anastasi, trener zespołu z Perugii, który na początku przygotowań będzie miał do dyspozycji zaledwie 4 zawodników.

Siatkarze Sir Safety Perugia pod wodzą Andrei Anastasiego zaczynają przygotowania do kolejnego sezonu ligowego. W pierwszej ich części włoski szkoleniowiec będzie miał do dyspozycji zaledwie 4 zawodników – Massimo Colaciego, Stefano Mengozziego, Sebastiana Sole i Kamila Rychlickiego. Zabraknie między innymi Kamila Semeniuka i Wilfredo Leona.– Przynajmniej pierwszy miesiąc pracy będzie poświęcony przygotowaniu fizycznemu oraz indywidualnej technice. Jestem bardzo spokojny, bo do startu rozgrywek ligowych zostało dużo czasu. Pierwsza faza przygotowań będzie skomplikowana, bo będę pracował z małą grupą siatkarzy. Po mistrzostwach świata dołączy reszta zawodników, ale będą oni potrzebowali trochę odpoczynku – powiedział Andrea Anastasi, trener wicemistrza Włoch.

Praca w okrojonym składzie nie będzie dla niego nowością. – Przygotowanie się do sezonu bez tych nieobecnych siatkarzy nie będzie łatwe, ale w siatkówce, szczególnie w drużynach prezentujących wysoki poziom, nie jest to czymś nadzwyczajnym. Cała drużyna dopiero w ciągu dwóch ostatnich tygodni przygotowań będzie mogła poznać moją filozofię gry i aspekty taktyczno-techniczne. Potrzebne będzie nam trochę cierpliwości, ale naszym pierwszym celem będzie Superpuchar, który odbędzie się pod koniec października. Na niego chcemy być w optymalnej formie – podkreślił włoski szkoleniowiec.

Liczy on, że w trakcie mistrzostw świata nie dojdzie do poważnych urazów, a wszyscy zawodnicy zdrowi wrócą do klubu. – Jeśli chodzi o chłopaków, którzy zagrają w mistrzostwach świata, dla mnie jako trenera byłoby miło, gdyby wszyscy wrócili z dobrym wynikiem, ale oczywiście nie będzie to możliwe. Najważniejszą rzeczą jest to, żeby wszyscy wrócili zdrowi i pełni energii na następny sezon – zakończył Andrea Anastasi.

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę