Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Anastasija Kraiduba podjęła decyzję gdzie zagra w przyszłym sezonie

Anastasija Kraiduba podjęła decyzję gdzie zagra w przyszłym sezonie

fot. Michał Szymański

Jeszcze niedawno prezes Marcin Chudzik przekonywał, że prowadzi rozmowy ze swoją atakującą w sprawie przedłużenia kontraktu na kolejny rok. Okazało się jednak, że Anastasija Kraiduba już wybrała i zagra w przyszłym sezonie o mistrzostwo Ukrainy. Jej nowym klubem będzie Prometej Kamienskoje, lider ukraińskiej ligi w zeszłym sezonie.

Prometej Kamienskoje to nowa siła w lidze ukraińskiej. W zeszłym sezonie zespół pewnie zmierzał po mistrzostwo kraju, dystansując Chimika Jużnyj. W momencie przerwania rozgrywek Prometej miał na koncie 29 zwycięstw i tylko jedną porażkę i aż 13 punktów przewagi nad drugim Chimikiem.Zespół nie chce na tym poprzestać i zbroi się na przyszły sezon. Jako jedno z pierwszych wzmocnień ogłoszono pozyskanie atakującej Anastasji Kraiduby z Grot Budowlanych Łódź. Chociaż prezes Marcin Chudzik jeszcze niedawno zapewniał, że prowadzi z Kraidubą rozmowy na temat przedłużenia umowy, informację o jej pozyskaniu ukraiński klub podał już ponad trzy tygodnie temu.

– Bardzo dziękuję Nastii za zaufanie, jakim nas obdarzyła i wszystkim zaangażowanym w jej transfer. Podobnie jak wiele zespołów na Ukrainie i w Europie kontynuujemy naszą politykę na rynku transferowym i czekamy na rozpoczęcie sezonu – przyznał Władimir Dubnickij, prezes klubu z Kamienskoje.Anastasija Kraiduba w latach 2013-2018 była siatkarką Chimika Jużnyj. Stamtąd przeniosła się na rok do ligi rosyjskiej, skąd trafiła do Budowlanych.

Kolejnymi wzmocnieniami Prometaja są bułgarska rozgrywająca Lora Kitipowa z Maritzy Płowdiw i reprezentacyjna rozgrywająca Ukrainy Ałła Politanska.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna, prometeyvc.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę