Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Anastasija Kraiduba podjęła decyzję gdzie zagra w przyszłym sezonie

Anastasija Kraiduba podjęła decyzję gdzie zagra w przyszłym sezonie

fot. Michał Szymański

Jeszcze niedawno prezes Marcin Chudzik przekonywał, że prowadzi rozmowy ze swoją atakującą w sprawie przedłużenia kontraktu na kolejny rok. Okazało się jednak, że Anastasija Kraiduba już wybrała i zagra w przyszłym sezonie o mistrzostwo Ukrainy. Jej nowym klubem będzie Prometej Kamienskoje, lider ukraińskiej ligi w zeszłym sezonie.

Prometej Kamienskoje to nowa siła w lidze ukraińskiej. W zeszłym sezonie zespół pewnie zmierzał po mistrzostwo kraju, dystansując Chimika Jużnyj. W momencie przerwania rozgrywek Prometej miał na koncie 29 zwycięstw i tylko jedną porażkę i aż 13 punktów przewagi nad drugim Chimikiem.Zespół nie chce na tym poprzestać i zbroi się na przyszły sezon. Jako jedno z pierwszych wzmocnień ogłoszono pozyskanie atakującej Anastasji Kraiduby z Grot Budowlanych Łódź. Chociaż prezes Marcin Chudzik jeszcze niedawno zapewniał, że prowadzi z Kraidubą rozmowy na temat przedłużenia umowy, informację o jej pozyskaniu ukraiński klub podał już ponad trzy tygodnie temu.

– Bardzo dziękuję Nastii za zaufanie, jakim nas obdarzyła i wszystkim zaangażowanym w jej transfer. Podobnie jak wiele zespołów na Ukrainie i w Europie kontynuujemy naszą politykę na rynku transferowym i czekamy na rozpoczęcie sezonu – przyznał Władimir Dubnickij, prezes klubu z Kamienskoje.Anastasija Kraiduba w latach 2013-2018 była siatkarką Chimika Jużnyj. Stamtąd przeniosła się na rok do ligi rosyjskiej, skąd trafiła do Budowlanych.

Kolejnymi wzmocnieniami Prometaja są bułgarska rozgrywająca Lora Kitipowa z Maritzy Płowdiw i reprezentacyjna rozgrywająca Ukrainy Ałła Politanska.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna, prometeyvc.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved