Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Amica Cup: Porażki Developresu i Chemika z niemieckimi zespołami

Amica Cup: Porażki Developresu i Chemika z niemieckimi zespołami

Nie wiedzie się drużynie Developresu Bella Dolina Rzeszów w turnieju Amica Cup w Szamotułach. Drugiego dnia podopieczne trenera Stephane’a Antigi uległy Dresdner SC 1:3. W niedzielę o godz. 11 zmierzą się z Potsdam SC. Pierwszej porażki doznały również siatkarki Chemika Police, które uległy 1:3 drużynie z Poczdamu.

To druga porażka rzeszowianek w tym turnieju, w piątek bowiem uległy Chemikowi Police 2:3. Podobnie jak w meczu z Chemikiem Developres mógł pokusić się o lepszy wynik. Przez większość pierwszego seta to rzeszowianki były na zdecydowanym prowadzeniu (8:3, 16:11), ale w końcówce gra się posypała. W drugim ekipa z Rzeszowa wzięła lekcję z pierwszego i tym razem nie dała się w drugiej części rozkręcić rywalkom, notując okazałe zwycięstwo. Niestety dla podopiecznych trenera Stephana Antigi nie przełożyło się to na kolejne odsłony, które wygrała zespół z Niemiec.

W drugim meczu tego dnia Chemik Police uległ Potsdam SC. Pierwszego seta policzanki przegrały po zaciętej walce na przewagi. W drugim, równie wyrównanym, w końcówce lepsze okazały się mistrzynie Polski, które tym samym doprowadziły do wyrównania. Kolejne sety przebiegały już pod dyktando zespołu niemieckiego, chociaż w czwartej partii to podopieczne trenera Marka Mierzwińskiego (Chemik wciąż nie ogłosił nazwiska pierwszego szkoleniowca) miały sporą przewagę. SC Poczdam wygrał do 16 i 22 i całe spotkanie 3:1.