Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Amerykański rozgrywający oficjalnie w Zenicie Kazań

Amerykański rozgrywający oficjalnie w Zenicie Kazań

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Micah Christenson po sześciu latach opuszcza Włochy i przenosi się do Rosji. Zenit Kazań oficjalnie potwierdził, że od przyszłego sezonu Amerykanin dołączy do zespołu. Zastąpi Aleksandra Butko, który w kolejnej edycji rozgrywek będzie bronił barw Kuzabssu Kemerowo.

Od dłuższego czasu w mediach pojawiały się informacje o przyszłości klubowej czołowego amerykańskiego rozgrywającego Micah Christensona. Nieoficjalnie mówiło się, że siatkarz przeniesie się do Rosji. Plotki się potwierdziły – klub z Kazania oficjalnie ogłosił, że od przyszłego sezonu Christenson będzie zawodnikiem Zenitu.Micah Christenson we Włoszech spędził sześć lat. W sezonach 2015/2016 – 2017/2018 bronił barw Cucine Lube Civitanova. Później przez trzy lata grał w Leo Shoes Modena. Na swoim koncie ma mistrzostwo Włoch (2017), srebro (2018) oraz brąz (2016) tych rozgrywek. Dodatkowo w 2017 roku zdobył Puchar Włoch, srebro Klubowych Mistrzostw Świata oraz brąz Ligi Mistrzów. W 2018 roku dołożył do tego Superpuchar Włoch oraz srebro Ligi Mistrzów. Ma na swoim koncie również sukcesy reprezentacyjne, między innymi brąz igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro oraz brąz mistrzostw świata 2018.

W Zenicie Kazań Christenson zastąpi Aleksandra Butko, który przenosi się do Kuzbassu Kemerowo. – Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tak legendarnego, wspaniałego klubu. Jestem bardzo podekscytowany tym, że mogę w przyszłym roku założyć koszulkę Zenitu i nie mogę się doczekać, by walczyć o każde możliwe trofeum – zapowiedział Amerykanin. Transfer do Zenitu jest dla niego okazją, by ponownie zagrać w jednym zespole z Bartoszem Bednorzem – siatkarze wcześniej przez dwa sezony wspólnie bronili barw klubu z Modeny.

źródło: opr. własne, Zenit Kazań - instagram

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę