Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Amerykańska środkowa nie zagra już w Legionovii

Amerykańska środkowa nie zagra już w Legionovii

fot. Michał Szymański

Jeden sezon trwała przygoda Shelly Stafford z DPD IŁCapital Legionovią Legionowo. Amerykańska środkowa nie zdecydowała się na przedłużenie umowy z klubem, choć była jedną z jaśniejszych postaci zespołu z Legionowa w minionym sezonie.

Trwa przebudowa DPD IŁCapital Legionovii Legionowo. Dotychczas klub spod warszawskiego miasteczka informował głównie o przedłużeniach umów z zawodniczkami. Tym razem jest inaczej. Z Legionovią bowiem pożegnała się Shelly Stafford, podstawowa środkowa zespołu z minionego sezonu, w którym trzykrotnie otrzymywała tytuł MVP.Alessandro Chiappini stawiał na młodą Amerykankę. Wystąpiła ona w 26 meczach w sezonie 2020/2021. Zdobyła w nich 247 punktów, w tym 11 w polu serwisowym, 46 w bloku, a 190 w ataku, w którym jej skuteczność wyniosła 51%. Najczęściej, bo 17 razy punktowała w potyczce z ŁKS-em Commercecon Łódź.

Mimo że sezon dla Legionovii nie był udany, to sama zawodniczka pokazała się z dobrej strony. Nie zdecydowała się jednak na kontynuowanie swojej kariery w Legionowie. – Drodzy kibice z Legionowa. Zdecydowałam się nie przedłużać swojego kontraktu. Ten ostatni sezon nie poszedł po naszej myśli, ale na zawsze będę wam wdzięczna za nieskończone pokłady wsparcia. Nigdy was nie zapomnę. Zostaną ze mną wspomnienia i przyjaźnie, które zawiązaliśmy w tym sezonie. Zespołowi życzę wszystkiego co najlepsze i pełni sukcesu w nadchodzącym sezonie – stwierdziła Shelly Stafford.

Amerykanka nie jest pierwszą zawodniczką, która rozstała się z klubem z Legionowa. Wcześniej poinformowano, że barw DPD Legionovii w kolejnych rozgrywkach nie będzie broniła również francuska atakująca – Julie Oliveira Souza.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi na sezon 2021/2022

źródło: inf. własna, Legionovia Legionowo - facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę