Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Amerykańska przyjmująca wraca do Fenerbahce

Amerykańska przyjmująca wraca do Fenerbahce

fot. Michał Szymański

W maju tego roku Kelsey Robinson nie zdecydowała się na przedłużenie kontraktu z Fenerbahce Stambuł, którego barw broniła w sezonie 2019/2020. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych obrała kierunek azjatycki i podpisała umowę z chińskim klubem Guangdong Evergrande VC. Jednak z uwagi na to, że kalendarz gier w Chinach układa się inaczej niż w Europie, nazwisko Robinson znów pojawiło się na rynku transferowym i były klub nie zwlekał z propozycją powrotu, a 28-letnia przyjmująca z tej oferty skorzystała i ponownie założy koszulkę ekipy ze Stambułu.

Kontrakt Kelsey Robinson z Fenerbahce obowiązuje do końca sezonu 2020/2021. Amerykanka będzie występować z turecką ekipą nie tylko w krajowych rozgrywkach, ale również wesprze ją w Lidze Mistrzyń.Nic dziwnego, że Robinson wspomina Turcję bardzo dobrze i zdecydowała się na powrót do tamtejszej ligi. Z VakifBankiem Stambuł wywalczyła Puchar i Superpuchar Turcji, a także dwa mistrzostwa kraju. Z kolei z Fenerbahce, do którego teraz wraca, dotarła do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń, jednak z powodu pandemii rozgrywki nie zostały dokończone. W tym sezonie ekipa ze Stambułu również występuje w Lidze Mistrzyń. W grupie B rywalami Fenerbahce są Calcit Kamnik, VB Nantes oraz Imoco Volley Conegliano.

Dodajmy, że wśród nagród indywidualnych Amerykanki znajdują się m.in. tytuły najlepszej przyjmującej Ligi Narodów w 2016, Ligi Mistrzyń w 2017 oraz Pucharu Świata w 2019 roku.

źródło: fenerbahce.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved