Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Amerykanie podali skład męskiej kadry na igrzyska

fot. FIVB

Amerykanie ogłosili 12-osobową kadrę mężczyzn, która będzie rywalizować igrzyskach olimpijskich w Tokio. Skład oczekuje teraz na zatwierdzenie przez Komitet Olimpijski i Paraolimpijski Stanów Zjednoczonych.

Z drużyny 2016, która zdobyła brązowy medal w Rio de Janeiro, pozostało ośmiu zawodników. Dwóch zawodników, którzy po raz trzeci pojadą się na igrzyska to  Matt AndersonDavid Smith.Po raz drugi występ olimpijski zaliczą rozgrywający Micah Christenson i Kawika Shoji, środkowy Max Holt, przyjmujący Thomas Jaeschke i Taylor Sander oraz libero Erik Shoji.

W swoich pierwszych igrzyskach olimpijskich wezmą udział Kyle Ensing, TJ DeFalco  i Garrett Muagututia  oraz  Mitch Stahl.

Ośmiu rezerwowych to Taylor Averill i Jeff Jendryk, Ben Patch, Kyle Russell, Aaron Russell, Brenden Sander, Josh Tuaniga i Dustin Watten.

Ensing i DeFalco to najmłodsi gracze w drużynie. obaj mają po 24 lata. 36-letni David Smith jest najstarszy. Średni wiek kadry USA to 29,9 lat.

Musieliśmy podjąć naprawdę trudne decyzje – powiedział trener reprezentacji USA John Speraw. – Drużyna USA w ciągu ostatnich czterech czy pięciu lat powiększyła się. Dyskusje o tym, kogo zabrać z tym zespołem, toczyły się podczas występów w VNL, a także tego, co ci gracze wnoszą jako koledzy z drużyny i rywale.

źródło: inf. własna, usavolleyball.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę