Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ambitne cele Karpat Krosno

Ambitne cele Karpat Krosno

fot. ITA TOOLS Stal Mielec

– Naszym głównym celem jest szkolenie oraz rozwój zawodniczek, które grają w naszym klubie. Mamy bardzo ciekawy skład, będzie on niewątpliwie naszym atutem, większość zawodniczek pozostała w naszym zespole. Chcielibyśmy zająć miejsce 1-4 w tym sezonie – powiedział Szymon Czekaj, drugi trener krośnianek.

Głównym celem jaki przyświeca zespołowi z Krosna jest szkolenie młodzieży. – W naszej drużynie młodzieżowej mamy dwie zdolne zawodniczki, które mogą zagrać w kadrach młodzieżowych. Nasz zespół jest oparty o studentki, które obok nauki mają szansę gry w drużynie, szkolimy je. Przykładem tego jest Magdalena Jurczyk. Naszym celem jest współpraca na linii miasto – uczelnia. Szukamy perspektywicznych zawodniczek, celem jest szkolenie młodych zawodniczek. Wiadomo, że wynik też jest ważny, ale nie najważniejszy – powiedział sternik Karpat.Krośnieński zespół nie zanotował zbyt wiele odejść. Trzon zespołu pozostał taki sam, jak w minionym sezonie.Nadchodzący sezon jest pierwszym, w którym większość zawodniczek pozostała. Głównym czynnikiem była atmosfera panująca w zespole, poza tym dobrze zaprezentowaliśmy się w ubiegłym sezonie i też był to aspekt, który zadecydował o pozostaniu zawodniczek. Emilia Oktaba potrzebowała miejsca, gdzie będzie się mogła odbudować po przebytej kontuzji i będzie mogła powrócić do formy. Potrzebuje ona spokoju, dostała od nas duży kredyt zaufania, będzie gotowa do gry w październiku. Jeżeli chodzi o transfer Julii Szczelokowej to odpowiedzieliśmy na prośbę prezesa Sebastiana Świderskiego, który prosił o pomoc i wsparcie zawodniczek i zawodników z Ukrainy. Jest to nasz pierwszy zagraniczny transfer – dodał Marcin Janusz.

Drugi szkoleniowiec zespołu uważa, że zespół z Podkarpacia stać na osiągnięcie lepszego wyniku niż w sezonie 2021/ 2022. – Presja wyniku też towarzyszy naszej pracy. Wiadomo, że celem jest szkolenie, chcemy, aby zawodniczki, które grają w naszym klubie wybiły się, ale jesteśmy też rozliczani z wyniku. Będziemy chcieli zająć miejsca 1-4, podstawą do tego jest nasz skład. W naszym zespole nie doszło do dużych ruchów transferowych. W składzie pozostała niemal cała pierwsza szóstka. W spotkaniach kontrolnych z ITA TOOLS Stal Mielec celem było sprawdzenie różnych ustawień, wynik był sprawą drugorzędną. Współpraca z ukraińską przyjmującą układa się dobrze, ma ona potencjał i dobre warunki do gry. Liczę, że zadomowi się dłużej w naszej drużynie. Z siłowni przenosimy się na halę, budujemy formę – powiedział drugi trener krośnieńskiej drużyny Szymon Czekaj.

Czwarty sezon w Karpatach będzie grała Izabela Wisz. – W przeciągu trzech sezonów zrobiłam duży progres. Widać to po innych zawodniczkach, które rozwijają się i przechodzą do innych klubów. Za tym, że zostałam w Krośnie zadecydował aspekt uczelni, przede mną jest ostatni rok studiów. Mamy bardzo dobry skład, jestem przekonana, że jesteśmy w stanie osiągnąć dobry rezultat w obecnym sezonie – zakończyła kapitan.

źródło: I liga kobiet - Facebook, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę