Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Doświadczona Brazylijka dołącza do ŁKS Commercecon Łódź

Doświadczona Brazylijka dołącza do ŁKS Commercecon Łódź

Amanda Campos dołącza do dziupli Łódzkich Wiewiór – poinformował ŁKS Commercecon Łódź. Przyjmująca ma na koncie 10 tytułów mistrzyni Brazylii, jako reprezentantka swojego kraju dwa razy sięgnęła po złoty medal mistrzostw Ameryki Południowej i srebro Ligi Narodów. Przez ostatnie miesiące leczyła kontuzję i pracowała nad powrotem do formy. W sezonie 2023/2024 będzie reprezentować ŁKS Commercecon Łódź, drużynę mistrza Polski.

Amanda Campos posiada 10 tytułów mistrzyni Brazylii, dwukrotnie zdobyła również wicemistrzostwo kraju oraz złoto Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej.

Z reprezentacją Brazylii w 2017 roku wygrała turniej Volley Masters Montreux i Grand Prix. Dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Ameryki Południowej. Wywalczyła również srebro w Pucharze Wielkich Mistrzyń i Lidze Narodów.

W swojej karierze reprezentowała głównie kluby brazylijskie, m.in. Unilever Rio de Janeiro, Brasilia Volei i Sesc Rio de Janeiro Flamengo. W 2021 roku pierwszy raz opuściła zawodowo Brazylię i przeniosła się do Turcji, gdzie reprezentowała PTT Spor Kulübü. W trakcie rozgrywek doznała poważnej kontuzji. – Poprzedni sezon w Turcji spędziłam w dużej mierze na rehabilitacji, ale teraz nie mogę doczekać się rozpoczęcia sezonu i jestem gotowa do gry – zadeklarowała Amanda w rozmowie z mediami klubowymi.

Przyjmująca podkreśliła, że przed podpisaniem kontraktu rozmawiała z Brazylijkami, które w poprzednich latach reprezentowały ŁKS Commercecon Łódź, a także z Robertą Ratzke, przed którą trzeci sezon w barwach łódzkiego klubu. – W ŁKS-ie grało kilka moich koleżanek i słyszałam same dobre rzeczy o tym klubie i jego niesamowitych kibicach – powiedziała Amanda Campos.