Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Allianz MTV Stuttgart zbroi się na przyszły sezon

Allianz MTV Stuttgart zbroi się na przyszły sezon

fot. Michał Szymański

Allianz MTV Stuttgart jest w trakcie budowania składu na nadchodzący sezon klubowy. Klub ogłosił już kilka zawodniczek, które będą bronić barw w drużyny w sezonie 2020/2021 i wiele wskazuje na to, że trzon zespołu zostanie utrzymany. 

Allianz MTV Stuttgart zdobył mistrzostwo Niemiec w 2019 roku, w tym jednak nie miał okazji powalczyć o obronę tytułu, ponieważ zdecydowano się nie wyłaniać mistrza Niemiec. Wszystko przed pandemię wywołaną koronawirusem, która przedwcześnie przerwała rozgrywki. – Naszym celem jest zdobywanie tytułów – zdradziła stuttgarter-zeitung.de dyrektor sportowa klubu, Kim Renkema. Z tą myślą klub przystąpił do budowy drużyny na nadchodzący sezon.Wiadomo już, że w klubie pozostanie holenderska środkowa Juliet Lohuis. Na tej pozycji stworzy duet z Amerykanką, Jenną Rosenthal, która występuje w zespole od 2019 roku. Drużynę ze Stuttgartu opuści jednak grająca na tej pozycji Martina Samadan, Chorwatka zdecydowała się na grę w lidze włoskiej, a klub nie zamierzał jej tego utrudniać. – Oczywiście, Martina miała za sobą bardzo dobry sezon, lecz nie zawsze była w stanie wykorzystać swój potencjał, jak to miało miejsce w finale Pucharu Niemiec – wyjawiła Kim Renkema. – Jestem przekonana, że z Juliet Lohuis i Jenną Rosenthal będziemy mieli środek o świetnej jakości, a będziemy mieli także inne zawodniczki na tej pozycji – dodała dyrektor sportowa.

W klubie zostanie także gwiazda zespołu, amerykańska atakująca Krystal Rivers. Dla tej zawodniczki będzie już trzeci sezon w zespole z Badenii-Wirtembergii. – Jestem bardzo dumna, że jesteśmy w stanie zatrzymać w Stuttgarcie tak punktującą zawodniczkę przez 3 lata. Dla nas to nie tylko rodzaj ubezpieczenia. Ta obietnica ułatwia nam budowę zespołu, ponieważ zawsze warto mieć zawodniczkę, która dużo punktuje. Zwłaszcza w tak trudnych czasach, jakie mamy teraz, ważne jest, że możemy dzielić się tak pozytywnymi informacjami. Nie możemy się odczekać kolejnego sezonu z Krystal Rivers – powiedziała Kim Renkema. Amerykanka duet po przekątnej stworzy z doskonale znaną polskim kibicom Athiną Papafotiou. Greczynka występowała w ŁKS-ie Commercecon Łódź, z którym wywalczyła srebro Ligi Siatkówki Kobiet.

źródło: inf. własna, stuttgarter-zeitung.de, www.stuttgarts-schoenster-sport.de

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę