Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Allianz MTV Stuttgart zbroi się na przyszły sezon

Allianz MTV Stuttgart zbroi się na przyszły sezon

fot. Michał Szymański

Allianz MTV Stuttgart jest w trakcie budowania składu na nadchodzący sezon klubowy. Klub ogłosił już kilka zawodniczek, które będą bronić barw w drużyny w sezonie 2020/2021 i wiele wskazuje na to, że trzon zespołu zostanie utrzymany. 

Allianz MTV Stuttgart zdobył mistrzostwo Niemiec w 2019 roku, w tym jednak nie miał okazji powalczyć o obronę tytułu, ponieważ zdecydowano się nie wyłaniać mistrza Niemiec. Wszystko przed pandemię wywołaną koronawirusem, która przedwcześnie przerwała rozgrywki. – Naszym celem jest zdobywanie tytułów – zdradziła stuttgarter-zeitung.de dyrektor sportowa klubu, Kim Renkema. Z tą myślą klub przystąpił do budowy drużyny na nadchodzący sezon.

Wiadomo już, że w klubie pozostanie holenderska środkowa Juliet Lohuis. Na tej pozycji stworzy duet z Amerykanką, Jenną Rosenthal, która występuje w zespole od 2019 roku. Drużynę ze Stuttgartu opuści jednak grająca na tej pozycji Martina Samadan, Chorwatka zdecydowała się na grę w lidze włoskiej, a klub nie zamierzał jej tego utrudniać. – Oczywiście, Martina miała za sobą bardzo dobry sezon, lecz nie zawsze była w stanie wykorzystać swój potencjał, jak to miało miejsce w finale Pucharu Niemiec – wyjawiła Kim Renkema. – Jestem przekonana, że z Juliet Lohuis i Jenną Rosenthal będziemy mieli środek o świetnej jakości, a będziemy mieli także inne zawodniczki na tej pozycji – dodała dyrektor sportowa.

W klubie zostanie także gwiazda zespołu, amerykańska atakująca Krystal Rivers. Dla tej zawodniczki będzie już trzeci sezon w zespole z Badenii-Wirtembergii. – Jestem bardzo dumna, że jesteśmy w stanie zatrzymać w Stuttgarcie tak punktującą zawodniczkę przez 3 lata. Dla nas to nie tylko rodzaj ubezpieczenia. Ta obietnica ułatwia nam budowę zespołu, ponieważ zawsze warto mieć zawodniczkę, która dużo punktuje. Zwłaszcza w tak trudnych czasach, jakie mamy teraz, ważne jest, że możemy dzielić się tak pozytywnymi informacjami. Nie możemy się odczekać kolejnego sezonu z Krystal Rivers – powiedziała Kim Renkema. Amerykanka duet po przekątnej stworzy z doskonale znaną polskim kibicom Athiną Papafotiou. Greczynka występowała w ŁKS-ie Commercecon Łódź, z którym wywalczyła srebro Ligi Siatkówki Kobiet.

źródło: inf. własna, stuttgarter-zeitung.de, www.stuttgarts-schoenster-sport.de

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved