Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Alison Ceruti szykuje się do obrony olimpijskiego złota

Alison Ceruti szykuje się do obrony olimpijskiego złota

fot. FIVB

Na igrzyskach olimpijskich w 2016 roku Alison Cerutti i Bruno Schmidt zdobyli złote medale w siatkówce plażowej, pokonując w finale w Rio de Janeiro włoską parę Paolo Nicolai/Daniele Lupo. Alison od kwietnia 2019 roku gra w parze z Alvaro Filho i to właśnie z nim przygotowuje się do obrony tytułu mistrzowskiego. Wcześniej 35-latek zdobył wicemistrzostwo olimpijskie w 2012 w Londynie, grając w duecie z Emanuelem Rego.

Kiedy Alvaro i ja połączyliśmy siły, obawiano się, że być może nie zakwalifikujemy się na IO w Tokio, ale kiedy zaczęliśmy się lepiej poznawać i rozwijać się jako drużyna, ten strach zaczął się rozpraszać– powiedziała Alison.Wiedzieliśmy, że nie mamy miejsca na błędy. Nasza motywacja od samego początku była niebotyczna, ale czasami ciężko nam było uporać się z ograniczeniami, które miał nowy zespół. Wiedzieliśmy, co musimy zrobić, kontynuowaliśmy pracę i byliśmy pewni siebie – dodał doświadczony zawodnik. – To nie było łatwe, ale znaleźliśmy sposób, aby to działało i cieszymy się z tego. Naszym pierwszym celem było zapewnienie sobie miejsca na igrzyskach olimpijskich, a teraz chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby grać w Tokio jak najlepiej.

Mierzący 2,03 m Alison zasługuje na przydomek „Mamut” i góruje nad mniejszym Alvaro, jednak razem wykazują oznaki dorównania sukcesowi, który odniósł z Emanuelem Rego, a następnie Bruno Schmidtem.

Po tym jak pandemia koronawirusa zmusiła parę do zrobienia przerwy, wrócili we wrześniu na Brazylijską Trasę Narodową. – Wróciłem z nową energią na nowy rok olimpijski – powiedziała Alison – Naprawdę brakowało mi treningu, rutyny, adrenaliny. Brakowało mi całego „cierpienia” na treningu. Wiemy, że w ciągu tych sześciu miesięcy wszystko się zmieniło – zmienił się świat i sport. Ale cieszę się, że wróciliśmy – niezwykle skupieni, bardzo dobrze przygotowani. To wszystko, aby był to wspaniały sezon.

źródło: fivb.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved