Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Alexandre Ferreira: Liga koreańska to zupełnie inne rozgrywki

Alexandre Ferreira: Liga koreańska to zupełnie inne rozgrywki

fot. Klaudia Piwowarczyk

Alexandre Ferreira kolejny sezon spędzi w lidze koreańskiej, gdzie dostał się w drafcie. Wraz z nim w tamtejszych rozgrywkach zagrają Michał Filip oraz Bartosz Krzysiek. – Liga koreańska to zupełnie inne rozgrywki, zupełnie inna siatkówka. Ludzie, którzy śledzą tamtejsza ligę, zdają sobie sprawę, że styl gry jest odmienny. Jedną z największych różnic jest piłka, bo nie gra się tam Mikasą, a piłką marki Star – mówił były już przyjmujący Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Chociaż oficjalnie rozgrywki PlusLigi zakończono już chwilę temu, to portugalski przyjmujący nadal jest w Zawierciu. – Zostałem w Zawierciu ze względu na moją dziewczyną, ale również dlatego, że sytuacja w Portugalii była gorsza niż w Polsce. Po Włoszech i Hiszpanii również mój kraj został mocno dotknięty koronawirusem. Dlatego postanowiłem tu zostać trochę dłużej, tutaj czułem się bezpieczniej – tłumaczył swoją decyzję o pozostaniu w Polsce Alexandre Ferreira. – Na początku nie wiedzieliśmy też jak rozwinie się sytuacja. W Portugalii sytuacja polepsza się z dnia na dzień, spada liczba zgonów, rząd podjął odpowiednie środki ochronne i jest już bezpieczniej – dodał Portugalczyk, który na razie czeka, aby wrócić do ojczyzny. – Czekam na odpowiedni moment, bo trudno jest znaleźć loty. Później będę musiał przejść dwutygodniową kwarantannę, więc czekam – skwitował Ferreira.To między innymi on znalazł się w gronie siedmiu zagranicznych zawodników, którzy w kolejnym sezonie zagrają w lidze koreańskiej. Dla Alexnadre Ferreiry nie będzie to jednak pierwszy raz w tych azjatyckich rozgrywkach. – Liga koreańska to zupełnie inne rozgrywki, zupełnie inna siatkówka. Ludzie, którzy śledzą tamtejsza ligę, zdają sobie sprawę, że styl gry jest odmienny. Jedną z największych różnic jest piłka, bo nie gra się tam Mikasą, a piłką marki Star – tłumaczył przyjmujący. Wraz z nim do Korei Południowej wybiorą się dwaj Polacy: Michał Filip oraz Bartosz Krzysiek. – Myślę, że dla Michała Filipa i Bartosza Krzyśka to będzie dobra liga i się tam odnajdą i życzę im tam szczęścia. Dla mnie to nie będzie pierwszy raz w Korei, więc zawsze mogę im coś podpowiedzieć – zapowiedział Alexandre Ferreira.

źródło: Aluron Virtu CMC Zawiercie, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę