Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Alessandro Chiappini: Dalej jesteśmy mądrą drużyną

Alessandro Chiappini: Dalej jesteśmy mądrą drużyną

fot. Michał Szymański

ŁKS Commercecon Łódź zrealizował plan i pewnie awansował do Final Four Pucharu Polski pokonując #VolleyWrocław. Włoski szkoleniowiec łódzkiego zespołu jest bardzo zadowolony z tego, jak prezentuje się jego drużyna i jak się z nią pracuje.

Mówi się, że „grasz tak, jak przeciwnik pozwala”. To powiedzenie z pewnością można odnieść do środowego meczu Pucharu Polski. – To była łatwa wygrana, bo swoją grą nie pozwoliliśmy przeciwnikowi na zbyt dużo. Znamy je dobrze i dobrze przeprowadziliśmy analizę taktyczną. Mają kłopoty, ale to też zespół pełny bardzo dobrych siatkarek, które wiedzą, co zrobić. My w tym meczu od samego początku wykonywaliśmy świetną pracę zagrywką. Wywarliśmy na nich na tyle dużą presję, że nie mogli zagrać swojej siatkówki. My byliśmy stabilni i bardzo skoncentrowani. Dlatego wygraliśmy – analizował trener Alessandro Chiappini.Z każdym rozegranym meczem ŁKS umacnia się na pozycji faworyta do zdobywania tytułów. – Mogę zdradzić, że ten zespół bardzo ciężko i bardzo dobrze trenuje. Codziennie na treningach podczas walki w szóstkach dają z siebie wszystko. Dla mnie to bardzo ważne, bo praca z moim zespołem stała się dla mnie bardzo łatwa. Nie mogą się doczekać, żeby następnego dnia znów przyjść na trening. Kiedy warunki są takie wszystko staje się łatwiejsze. Podczas tego trudnego okresu staramy się poprawić pewne drobne szczegóły w naszej grze. Chcemy być bardziej stabilni i regularni i przed nami bardzo ważne sprawdziany, bo w dwóch następnych meczach czekają nas starcia z dwoma bardzo trudnymi przeciwnikami. To będzie dla nas bardzo ważny sprawdzian i jestem ciekawy jak sobie z nim poradzimy – zdradził.

Łódzkie siatkarki ciężko wybić z dobrego rytmu w jakikolwiek sposób. – Chcę powiedzieć, że na początku sezonu rozmawialiśmy z siatkarkami i mówiliśmy im podczas przygotowań, że musimy być bardzo mądrym zespołem. Nie możemy gubić punktów w starciach, w których możemy zgarnąć kolejne trzy punkty. Do tego momentu myślę, że dobrze sobie poradziliśmy. Byliśmy skoncentrowani i straciliśmy dwa sety w Rzeszowie, potem w Tarnowie jednego seta. Tamten mecz (w Tarnowie – przyp. aut) zaczęliśmy bardzo źle i był on po dość niespodziewanej porażce ze Stuttgartem w Lidze Mistrzyń. Byliśmy trochę skołowani, bo tamta porażka ze Stuttgartem była trochę jak mocny cios w nos. Od tamtego momentu możemy powiedzieć, że dalej jesteśmy mądra drużyną. Staramy się kontrolować mecze. Wierze, że to efekty naszej pracy na treningach – wyjawił trener, Alessandro Chiappini.

ŁKS Commercecon Łódź zmierzy się w swoim pierwszym sprawdzianie z Grupą Azoty Chemikiem Police już w niedzielę, 8 stycznia o godzinie 14:45. Kolejny trudny pojedynek odbędzie się w środę 11 stycznia o godzinie 18:00. Po drugiej stronie siatki stanie Fenerbahce Opet Stambuł.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę