Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksandra Krzos: Sytuacja jest stabilna

Aleksandra Krzos: Sytuacja jest stabilna

fot. Michał Szymański

– Jak większość ludzi, nie spodziewałam się, że pójdzie nam tak dobrze. U nas zagrało wszystko: przyjęcie, atak itd. i nie ma na co narzekać. Jestem takim wynikiem zaskoczona, ale jeszcze bardziej szczęśliwa, że tak się ten mecz potoczył – powiedziała po wygranej nad Radomką Radom libero Developresu Rzeszów Aleksandra Krzos.

 W trzech setach rozprawiłyście się z zespołem z Radomia. Liczyłyście na taki scenariusz?

Aleksandra Krzos (libero Developresy SkyRes Rzeszów):  – Jak większość ludzi, nie spodziewałam się, że pójdzie nam tak dobrze. U nas zagrało wszystko: przyjęcie, atak itd. i nie ma na co narzekać. Jestem takim wynikiem zaskoczona, ale jeszcze bardziej szczęśliwa, że tak się ten mecz potoczył.

Miałyście piorunujące otwarcie tego meczu prowadząc 7:0 czy 11:2, ale z czasem obraz gry uległ zmianie i rywalki odrobiły straty doprowadzając w końcówce do remisu. To wynik ich bardzo dobrej gry, czy może was uśpiło takie wysokie prowadzenie?

– Dziewczyny z Radomia zaczęły grać, bo ten początek do siódmego punktu niewiele się działo. My wtedy bardzo dobrze zagrywałyśmy, ale od pewnego momentu zaczęło się granie w tym secie. Na powpadały nam jakieś  takie proste piłki i może to nas też trochę tak „zgrzało”.

Podobny scenariusz był w II secie, gdzie cały czas utrzymywałyście bezpieczny dystans. W końcówce prowadziłyście 23:19 i oddałyście inicjatywę rywalkom, które zdobyły pięć punktów z rzędu…

– Trzeba nad tym popracować, żeby w takiej sytuacji spokojnie dokończyć seta jak się ma go w garści. Myślę, że to kwestia koncentracji albo może to, że za szybko chciało się wygrać tego seta.

Powiększyłyście dystans nad drugą w tabeli ekipą z Radomia do czterech punktów, mając zresztą o jeden mecz mniej rozegrany. Czyli sytuacja wraca do normy po tych ostatnich punktowych stratach…

– Sytuacja jest stabilna, bo jesteśmy na fotelu lidera. Należy być z tego zadowolonym. Najważniejsze jest to, że w większości jesteśmy zdrowe i należy się cieszyć, że prowadzimy w TAURON Lidze.

Wspomniała pani o zdrowiu, a pani ręka jest mocno oklejona tejpami. Czy ma pani jakieś problemy?

 – Nie, nic poważnego, takie delikatne. Nie ma o czym mówić w ogóle.

Poznałyście waszą drogę w rozgrywkach o Puchar Polski. Los nie był zbyt łaskawy, bo o ile w 1/8 finału zmierzycie się z pierwszoligowym zespołem Asotra Płomień Sosnowiec, to już w 1/4 rywalem pewnie będzie Grupa Azoty Chemik Police, który to zespół jest faworytem konfrontacji z Legionovią. Zapowiada się zatem w ćwierćfinale powtórka z ostatnich dwóch finałów…

– Prawda jest taka, że jak chce się zdobyć Puchar Polski czy mistrzostwo Polski, to trzeba z każdym wygrać. Myślę, że na spokojnie przeanalizujemy wszystko i będziemy walczyć. Nie możemy się bać nikogo, więc myślę, że to będzie bardzo dobry sprawdzian.

Zanim jednak dojdzie do „przedwczesnego finału Pucharu Polski” zmierzycie się z pierwszoligowcem w Sosnowcu. Ten mecz będzie rozgrywany piłkami Molten, a nie Mikasa, którymi na co dzień gracie w TAURON Lidze. Czy faktycznie jest między nimi aż taka różnica?

– To są bardzo ciężkie mecze. Pamiętam, ile już tam razy kiedy walczyłyśmy o wejście do Final Four Pucharu Polski, to trafiałyśmy na zespół z pierwszej ligi i właśnie rozgrywane były te spotkania innymi piłkami i jest naprawdę spora różnica. Do piłki Molten trzeba inaczej technicznie podejść, jakby mniej mocy włożyć w tę piłkę. Tak więc to są takie aspekty, nad którymi myślę trzeba potrenować kilka dni wcześniej, poczuć tę piłkę, bo tak z miejsca na pewno nie da się tego zrobić.

Wiele pierwszoligowych zespołów też nie gra na wykładzinie teraflex tylko na parkietach, ale to chyba nie jest aż tak odczuwalne jak zmiana piłek?

– Myślę, że nie. Jeśli jest dobrze wyznaczone boisko, bo różnie z tym bywa i wiadomo, że tych linii boisk do innych dyscyplin jest dużo namalowane. Nie powinno mieć to jednak żadnego wpływu, bardziej to jest temat zmiany piłki. Trzeba się z nią zapoznać nieco wcześniej.

źródło: tauronliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved