Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksandra Kazała w BKS-ie Bielsko-Biała

Aleksandra Kazała w BKS-ie Bielsko-Biała

fot. www.aueagles.com

Kolejna uniwersalna zawodniczka dołączyła do klubu z Bielska-Białej. Nowym nabytkiem BKS-u została Aleksandra Kazała. Jest nominalną przyjmującą, ale przekonaliśmy się na własnej skórze, że atak jest jej mocną stroną – uważa trener Bartłomiej Piekarczyk.

Aleksandra Kazała ma 23 lata, mierzy 180 cm wzrostu, a na boisku występować może na pozycji przyjmującej lub atakującej. Jest wychowanką UKS Dębica, z którego przeniosła się do MKS V LO Rzeszów. Z drużyną z Rzeszowa zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach Polski juniorek. W sezonie 2012/2013 została zawodniczką MKS San-Pajda Jarosław, a w kolejnym wróciła do Rzeszowa i w 2015 roku sięgnęła po brązowy medal Młodej Ligi.Po dwóch latach spędzonych w Developresie zdecydowała się wylecieć do Stanów Zjednoczonych do American University, gdzie nie tylko studiowała, ale również grała w klubie uniwersyteckim. W 2019 roku wróciła do Polski i została siatkarką Enei PTPS Piła. Co ciekawe w klubie z Piły została „przestawiona” na pozycję atakującej i była wyróżniającą się zawodniczką. Czterokrotnie była wybierana najlepszą zawodniczką spotkania, co w rankingu MVP zawodniczek dało jej ex aequo 3. miejsce w lidze.

Aleksandra Kazała to była reprezentantka Polski kadetek i juniorek. W 2013 roku została mistrzynią Europy kadetek oraz mistrzynią Europy Wschodniej EEVZA. Rok wcześniej w tych rozgrywkach wspólnie z reprezentacją Polski zajęła trzecie miejsce.

– Ola to bardzo ciekawa zawodniczka, która w poprzednim sezonie pokazała, że potrafi stanąć na wysokości zadania i pomóc drużynie w trudnych sytuacjach. Jest nominalną przyjmującą, ale przekonaliśmy się na własnej skórze, że atak jest jej mocną stroną. Mi najbardziej podoba się to, że jest to zawodniczka, która stawia zespół zawsze przed sobą, a taki charakter jest bardzo ważny i potrzebny w drużynie – mówił o nowej zawodniczce szkoleniowiec BKS-u, Bartłomiej Piekarczyk.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi 2020/2021

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved