Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Aleksandra Jagieło: Stefano Lavarini ma ogromny potencjał, podobnie jak nasza kadra

Aleksandra Jagieło: Stefano Lavarini ma ogromny potencjał, podobnie jak nasza kadra

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Myślę, że to jest trener, który ma ogromny potencjał, tak samo jak nasza żeńska kadra. Moim zdaniem jest to człowiek charyzmatyczny. Wskazał mankamenty, rzeczy, nad którymi nasza drużyna musi pracować – zwrócił uwagę m.in. na poprawę przyjęcia czy gry w systemie blok – obrona. Wierzę, że to jest szkoleniowiec, który da nam jakość i dzięki niemu polska reprezentacja będzie walczyć o najwyższe cele – tak Aleksandra Jagieło argumentowała wybór Stefano Lavariniego na trenera żeńskiej kadry.

O ile od początku faworyt do objęcia męskiej kadry był jeden, o tyle do końca nie było jasne, kto zostanie trenerem kobiet. Ostatecznie wybór padł na Stefano Lavariniego, który aktualnie pracuje we włoskiej Nowarze. W latach 2019-2022 prowadził reprezentację Korei Południowej, z którą zajął czwarte miejsce na igrzyskach olimpijskich. Co ostatecznie zadecydowało o wyborze Włocha? – Myślę, że to jest trener, który ma ogromny potencjał, tak samo jak nasza żeńska kadra. Moim zdaniem jest to człowiek charyzmatyczny, pracował z młodzieżą, z reprezentacją Korei sięgnął po czwarte miejsce na igrzyskach olimpijskich. Wskazał mankamenty, rzeczy, nad którą nasza drużyna musi pracować – zwrócił uwagę m.in. na poprawę przyjęcia czy gry w systemie blok – obrona. Zaznaczył też, że istotny jest powrót Joanny Wołosz. Wierzę, że to jest trener, który da nam jakość i dzięki niemu polska reprezentacja będzie walczyć o najwyższe cele – powiedziała Aleksandra Jagieło.Brak Joanny Wołosz był zauważalny, doświadczona rozgrywająca z pewnością byłaby filarem kadry prowadzonej przez Włocha. Czy zawodniczka Imoco Volley Conegliano po zmianach personalnych zdecyduje się na powrót do gry w biało-czerwonych barwach? – Wierzę, że nikogo nie będzie teraz specjalnie trzeba namawiać do gry w reprezentacji. Kadra ma potencjał i jeśli będzie odpowiednio poukładana, to naprawdę możemy walczyć z najlepszymi. Czy od razu wygrywać, nie wiem, dajmy wszystkim czas – przyznał Sebastian Świderski.

– My sobie mniej więcej zdajemy sprawę, w jakim miejscu jesteśmy, ale teraz musimy posłuchać fachowców, w których ręce oddajemy nasze dobra narodowe i to oni muszą powiedzieć nam prawdę, zwłaszcza o potencjale pań. W siatkówce sprawa techniczna i systemy gry to są rzeczy opanowane przez wielu trenerów, ale wybrać najlepsze, dostosować do umiejętności i charakterystyki naszych zawodniczek to też będzie pewną umiejętnością. Nie mam żadnych wątpliwości, że obaj wybrani trenerzy mają doskonałą wiedzę, natomiast co do rozwoju naszych siatkarek to w tym pokładałbym największą nadzieję. Myślę, że poza Joanną Wołosz – jej życzyłbym utrzymania aktualnego poziomu, a reszta siatkarek jest wciąż na ścieżce rozwojowej – skomentował z kolei Wojciech Drzyzga.

źródło: opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę