Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksandra Gołębiowska dołącza do #VolleyWrocław

Aleksandra Gołębiowska dołącza do #VolleyWrocław

fot. Łukasz Krzywański

Byłe lub obecne reprezentantki młodzieży #VolleyWrocław na stałe wpisują się już w strategię budowania seniorskiej drużyny klubu. Kolejną zawodniczką z juniorskiej ekipy Volejek, która w sezonie 2022/2023 otrzyma szansę trenowania z pierwszym zespołem, jest 17-letnia przyjmująca Aleksandra Gołębiowska.

Trzy siatkarki młodzieży #VolleyWrocław, które właśnie zakończyły lub nadal kontynuują grę w tej kategorii wiekowej, zostały już przedstawione jako zawodniczki, które w sezonie 2022/2023 będą również częścią pierwszego zespołu klubu. Do Zuzanny Kamińskiej, Joanny Chorążej i Julii Stancelewskiej, które zagrają kolejno na ataku, jako libero i środkowa, dołącza przyjmująca juniorskiej drużyny Rafała Błaszczyka, czyli Aleksandra Gołębiowska.Młoda Volejka ma 17 lat i 182 cm wzrostu, a do #VolleyWrocław dołączyła w sezonie 2017/2018 i została wtedy finalistką mistrzostw Polski młodziczek. W 2019 roku, poza wicemistrzostwem województwa, w biało-zielonych barwach zdobyła najcenniejsze jak do tej pory trofeum, czyli złoto MP młodziczek. W turnieju finałowym, który w tamtym roku odbywał się w Giżycku, Gołębiowska została wyróżniona nagrodą MVP.

W kolejnych latach nie schodziła z podium dolnośląskich rozgrywek młodzieżowych. Odbierała srebrne medale w kategorii juniorki młodszej (2020, 2021) i złoto w juniorce (2022), a także dwukrotnie triumfowała w trzecioligowych zmaganiach wojewódzkich (2020, 2022). W minionym sezonie wystąpiła też w finale mistrzostw kraju, w którym razem z ekipą juniorek zajęła 7. miejsce. Gołębiowska pełniła rolę kapitana zespołu tej kategorii wiekowej w ostatnim sezonie.

Teraz niespełna 18-letnia zawodniczka staje przed szansą, którą otrzymało już wiele siatkarek przed nią. Tak jak Zuzanna Kamińska i Joanna Chorąża swój ostatni rok w kategorii juniorki Gołębiowska łączyć będzie z treningami i, być może, występami z seniorskim #VolleyWrocław.

– Do #VolleyWroclaw dołączyłam jeszcze jako młodziczka w sezonie 2017/2018, a już w tym sezonie dostałam szansę rozwijania swoich umiejętności w seniorskiej drużynie. Nie mogę doczekać się nowych wyzwań i bardzo się cieszę, że swoją przygodę z profesjonalnym sportem zaczynam właśnie we Wrocławiu – mówi Gołębiowska, ostatnia juniorka #VolleyWrocław, która w najbliższym sezonie spróbuje swoich sił z seniorkami klubu.

– Wśród przyjmujących na sezon 2022/2023 nie mogło zabraknąć juniorki. Od kilku lat włączamy do seniorskiego zespołu wyróżniające się młode siatkarki, a taką z pewnością jest Aleksandra Gołębiowska. Liczę na to, że doświadczenie zdobyte na treningach pomoże Oli dalej się rozwijać, z korzyścią również dla juniorskiej drużyny, w której Ola będzie ostatni rok – mówi prezes Volleyball Wrocław S.A. Jacek Grabowski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi na sezon 2022/2023

źródło: volleywroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę