Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Aleksandra Gancarz odchodzi z #VolleyWrocław, zagra w I lidze

Aleksandra Gancarz odchodzi z #VolleyWrocław, zagra w I lidze

Po trzech sezonach spędzonych w stolicy Dolnego Śląska, Aleksandra Gancarz żegna się z #VolleyWrocław. Siatkarka grająca na pozycji środkowej zdążyła zapisać się w pamięci kibiców swoją bardzo dobrą grą, żywiołowymi reakcjami i temperamentem. Zawodniczka w nowym sezonie przenosi się na parkiety pierwszoligowe i będzie reprezentować barwy Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów.

Aleksandra Gancarz pochodzi z Jedliny-Zdrój. Swoją karierę rozpoczęła w wałbrzyskim Chełmcu. Popularna Comsa trafiła do Wrocławia w 2018 roku po sezonie spędzonym w pierwszoligowym Energetyku Poznań.W biało-zielonych barwach szybko rozwinęła skrzydła, odnajdując się na ekstraklasowych parkietach. Razem z Karoliną Fedorek stworzyła podstawowy duet blokujących. Najbardziej udany był dla niej sezon 2019/2020, gdzie zanotowała bardzo dobre statystyki. Środkowa zatrzymała wtedy rywalki na siatce 45 razy, dołożyła 125 punktów z ataku oraz 9 asów serwisowych, co dało jej miano trzeciej najlepiej punktującej zawodniczki w drużynie, zaraz po Aleksandrze Rasińskiej i Natalii Murek.

W minionych rozgrywkach TAURON Ligi nie miała tyle okazji do pokazania swoich umiejętności, ponieważ na jej pozycji była niezwykle zacięta rywalizacja. Dość wspomnieć, że rywalizowała o szóstkę z Kamilą Witkowską, najlepiej blokującą siatkarką sezonu 2020/2021 oraz Karoliną Fedorek, która – jak wcześniej wspomniano – notuje bardzo dobre wejście do ekstraklasy. Znakiem rozpoznawczym Gancarz są żywiołowe reakcje po udanych akcjach i z tego kibice na pewno zapamiętają ją na długie lata.

– Bardzo dziękuje kibicom za każde wsparcie okazane mi i całej drużynie. Co chwilę zaskakiwaliście nas waszymi pomysłami. Szkoda, że nie mogliśmy się widzieć w tym sezonie w Hali Orbita, bo wiem, że pomoglibyście nam w odniesieniu kolejnych zwycięstw. Bycie w zielonej rodzinie to był zaszczyt dla mnie. Dziękuję wszystkim, z którymi współpracowałam. To był naprawdę dobry czas. Do zobaczenia! – powiedziała na zakończenie swojej przygody z wrocławskim klubem Aleksandra Gancarz.

Środkowa sezon 2021/2022 spędzi w pierwszoligowym zespole z Tarnowa. Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów już od pewnego czasu informuje o transferach na nowe rozgrywki. Do zespołu dołączyło liczne grono siatkarek, które w minionych rozgrywkach występowały w TAURON Ligi – Gabriela Ponikowska, Anna Pawłowska, Katarzyna Wawrzyniak, Wiktoria Kowalska, Adrianna Kukulska i Pola Nowacka.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę