Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Aleksandra Dudek obrała kierunek turecki

Aleksandra Dudek obrała kierunek turecki

fot. Michał Szymański

Na początku roku okazało się, że ekipę Legionovii Legionowo opuszczają dwie kluczowe zawodniczki – Neira Ortiz i Aleksandra Dudek. Ta druga nie miała problemu ze znalezieniem nowego klubu i wiadomo już, że nie pozostanie w Tauron Lidze. 

26-letnia przyjmująca do Legionowa trafiła przed tym sezonem z MKS-u Kalisz. Natomiast rozwiązała kontrakt z Legionovią z końcem ubiegłego roku. Od 1 stycznia była już wolną zawodniczką, ale nie trwało to długo. Jej nowym klubem będzie Muratpasa Bld – klub z Antalyi.  Drużyna jest oparta na tureckich zawodniczkach, a Aleksandra Dudek będzie – po Kolumbijce Ivonne Montano – drugą zagraniczną zawodniczką.Do tej pory w tym sezonie Tauron Ligi Aleksandra Dudek wystąpiła w dziewięciu spotkaniach, w których zdobyła 112 punktów, co daje średnią na mecz 12,44.  Na ten dorobek złożyły się cztery asy serwisowe, 11 bloków oraz 97 skutecznych ataków. Najwięcej punktów w meczu Dudek zdobyła w starciu z #Volley Wrocław – 21.

Muratpasa Bld to obecnie czwarty zespół tureckiej pierwszej ligi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę