Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Aleksandra Dudek: O zwycięstwie wrocławianek zdecydowały szczegóły

Aleksandra Dudek: O zwycięstwie wrocławianek zdecydowały szczegóły

fot. SAN-Pajda Volleyball Team

Zacięty przebieg miał mecz 1/8 finału Pucharu Polski w Jarosławiu. MKS SAN-Pajda dopiero po tie-breaku uznał wyższość #VolleyWrocław. – Uważam, że mecz był bardzo wyrównany. Może nie wyglądało to tak w dwóch pierwszych setach, bo popełniałyśmy dużo błędów własnych i miałyśmy kiepskie przyjęcie, ale kiedy udało nam się je ustabilizować, zaczęłyśmy pewnie atakować. Nasza gra wyglądała o wiele lepiej i mogłyśmy później toczyć walkę jak równy z równym – skomentowała po spotkaniu Aleksandra Dudek.

Pierwsze dwa sety środowego starcia w Jarosławiu toczyły się pod dyktando #VolleyWrocław. Przyjezdne nie zdołały jednak zamknąć meczu w trzech partiach a o ich zwycięstwie zdecydował dopiero tie-break. – Zaczęłyśmy ten mecz bardzo dobrze, ale trzeba być skoncentrowanym w 100% na każdym meczu, nawet jak set jest do wygrania, zawsze można go przegrać. Jestem dumna z drużyny, że wygrałyśmy ten mecz, pokazałyśmy, że można wygrać w końcówkach. Grałyśmy drużynowo i bardzo się z tego cieszę – powiedziała po spotkaniu Izabella Rapacz. – W piątym secie nastąpił spokój w drużynie i myślę, że dlatego mogłyśmy go wygrać. Bardzo wspierałyśmy się na boisku i poza nim. To było bardzo ważne, ta mentalna gra w siatkówce żeby wygrać tego seta – dodała siatkarka #VolleyWrocław.



Po dwóch słabszych setach siatkarki pierwszoligowca doszły do głosu. W tie-breaku nie brakowało walki, ale gospodynie nie zdołały postawić kropki nad i. – Uważam, że mecz był bardzo wyrównany. Może nie wyglądało to tak w dwóch pierwszych setach, bo popełniałyśmy dużo błędów własnych i miałyśmy kiepskie przyjęcie, ale kiedy udało nam się je ustabilizować, zaczęłyśmy pewnie atakować. Nasza gra wyglądała o wiele lepiej i mogłyśmy później toczyć walkę jak równy z równym. Myślę, że o zwycięstwie wrocławianek zdecydowały szczegóły – przyznała Aleksandra Dudek. – Taki mecz z zespołem z ekstraklasy jest cennym doświadczeniem, można dużo z niego wynieść, grają tutaj bardziej doświadczone zawodniczki. Na pewno trzeba w swojej grze zadbać o szczegóły. To taki mecz, który jest w stanie wiele nauczyć, fajnie, że zagrałyśmy go przed ważnym meczem z Płomieniem Sosnowiec – powiedziała przyjmująca zespołu z Jarosławia.

źródło: #VolleyWrocław - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę