Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Aleksander Wołkow: Jeśli zespół poradzi sobie z przyjęciem, jest duża szansa na sukces

Aleksander Wołkow: Jeśli zespół poradzi sobie z przyjęciem, jest duża szansa na sukces

fot. archiwum

Reprezentacja Rosji, jeden z kandydatów do zdobycia medalu, zmagania na igrzyskach olimpijskich rozpocznie od meczu z Argentyną. – Mamy wysoki zespół, dobrych środkowych, a blokujący są bardzo aktywni. Głównym zadaniem jest wytrzymanie serwisu przeciwników – stwierdził Aleksander Wołkow.

Rosjanie w ramach przygotowań do igrzysk mają za sobą Ligę Narodów, w której zajęli piąte miejsce, a także przegrany sparing z Włochami. – Widziałem kilka meczów Ligi Narodów, ale nie mogłem wyrobić sobie jednoznacznej opinii na ich temat. Sammelvuo nie miał określonego składu, chciał przetestować wszystkich graczy. Niektórzy nie byli w pełni zdrowi. Dmitrij Muserski nie zagrał poprawnie z powodu kontuzji, Iwana Jakowlewa nie było. Myślę, że Liga Narodów w tym roku wcale nie jest wskaźnikiem formy zespołów – ocenił Aleksander Wołkow, były środkowy reprezentacji Rosji, złoty i brązowy medalista igrzysk olimpijskich.Rosyjska kadra jest wymieniana jako jeden z faworytów turnieju w Tokio. Jakie są mocne strony tego zespołu? – W Lidze Narodów nie wyróżniał się żaden element, ale potencjalnie naszą przewagą powinien być serwis i blok. Mamy wysoki zespół, dobrych środkowych, a blokujący są bardzo aktywni. Głównym zadaniem jest wytrzymanie serwisu przeciwników. Jeśli zespół poradzi sobie z przyjęciem, jest duża szansa na sukces – stwierdził środkowy Zenita Kazań. Kogo wskazałby jako lidera kadry? – Niestety w Lidze Narodów nie widziałem kogoś, kto ciągnie za sobą drużynę. Mam nadzieję, że na igrzyskach będzie inaczej. Widzę Iwana Jakowlewa jako lidera, był nim już w Zenicie St. Petersburg. Naprawdę podoba mi się sposób, w jaki ten facet gra. To bardzo mocny środkowy, wszechstronny, wysportowany, z dobrą techniką i serwisem – dodał Wołkow.

Na igrzyskach olimpijskich zabraknie Dimitrija Muserskiego, którego wyeliminowała kontuzja łokcia. Siatkarz, który znacząco przyczynił się do wywalczenia przez kadrę Rosji złotego medalu w Londynie w 2012 roku, może mówić o sporym pechu. W 2016 roku również nie zagrał na igrzyskach z powodu urazu kolana. – Nie ma ludzi niezastąpionych. Oczywiście bez niego nie wygralibyśmy w Londynie. W Rio go nie było, a my skończyliśmy na czwartym miejscu. Ale były turnieje, w których nie wygraliśmy nawet z Dimą. Nie ma sensu porównywać różnych czasów i turniejów. Teraz siatkówka jest inna, są inni rywale, Musersky jest inny – wszystko jest inne. Jest tylko chwila obecna, w której chłopaki muszą dać z siebie wszystko i pokazać to, co najlepsze. Życzę im powodzenia! – podkreślił Aleksander Wołkow.

źródło: opr. własne, sport.business-gazeta.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę