Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Aleksander Śliwka: Zwycięstwo rodziło się w bólach

Aleksander Śliwka: Zwycięstwo rodziło się w bólach

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Rywale nie mieli nic do stracenia, bawili się siatkówką. W nas rosła frustracja. Dużym wyzwaniem było, by zachować spokój i cały czas grać swoją siatkówkę. Na szczęście w końcówce zachowaliśmy trochę zimnej krwi i przechyliliśmy szalę zwycięstwa tego meczu na własną korzyść – powiedział po wygranej z Grekami przyjmujący reprezentacji Polski Aleksander Śliwka.

Polscy siatkarze odnieśli trzecie zwycięstwo w fazie grupowej mistrzostw Europy. Jednak wygrana z Grekami nie przyszła im łatwo. Niewiele brakowało, aby drużyna z Hellady doprowadziła do tie-breaka. – Najważniejszy jest wynik, który jest na tablicy. Proszę spojrzeć na Rosję czy Słowenię, które też tracą sety. Jutro gramy kolejny mecz. Z pewnością wyciągniemy wnioski z tego, co dzisiaj nie grało. Mam nadzieję, że nasza gra będzie coraz lepsza – powiedział Aleksander Śliwka.Po dwóch wygranych setach podopieczni Vitala Heynena najwyraźniej się rozluźnili, co skrzętnie wykorzystali rywale, którzy naciskali coraz bardziej. – W trzecim secie nieco spuściliśmy nogę z gazu. Rywale nie mieli nic do stracenia, bawili się siatkówką. W nas rosła frustracja. Dużym wyzwaniem było, by zachować spokój i cały czas grać swoją siatkówkę. Na szczęście w końcówce zachowaliśmy trochę zimnej krwi i przechyliliśmy szalę zwycięstwa tego meczu na własną korzyść. Nasze zwycięstwo rodziło się w bólach, ale kto jutro będzie o tym pamiętał. Mamy trzy punkty – ocenił przyjmujący polskiej kadry.

Przed biało-czerwonymi starcie z Belgami, którzy dotychczas mają na koncie dwie porażki I jedną wygraną. Odnieśli ją z Grekami, którym nie oddali żadnego seta. – Belgowie świetnie zareagowali na swoje dwie porażki. Będąc pod ścianą, wygrali z Grekami 3:0. Poziom ich siatkówki jest już stabilny. Na pewno będziemy musieli zagrać bardzo dobrze, by wygrać ten mecz. Wszyscy przeciwnicy są na nas ekstra zmobilizowani. W spotkaniach z nami nie odczuwają presji i mecze wyglądają później tak, jak ten z Grekami – zakończył Aleksander Śliwka.

źródło: inf. własna, onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę