Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Aleksander Śliwka: Zrobimy tutaj wielkie show

Aleksander Śliwka: Zrobimy tutaj wielkie show

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Sztab szkoleniowy rozpracuje rywala. Jesteśmy bardzo dumni, że jako drużyna wytrzymaliśmy te nerwy i byliśmy o dwa-trzy punkty lepsi. Czasem różnice są tak małe, że aż ciężko uwierzyć. Bardzo się cieszymy, dziękujemy kibicom, liczymy na nich również w finale. Wiem, że będą z nami, że zrobimy tutaj wielkie show – powiedział po wygranym półfinale Aleksander Śliwka.

Reprezentacja Polski po emocjonującym półfinale z Brazylią po raz trzeci z rzędu zameldowała się w finale mistrzostw świata.Sztab szkoleniowy rozpracuje rywala. Jesteśmy bardzo dumni, że jako drużyna wytrzymaliśmy te nerwy i byliśmy o dwa-trzy punkty lepsi. Czasem różnice są tak małe, że aż ciężko uwierzyć. Bardzo się cieszymy, dziękujemy kibicom, liczymy na nich również w finale. Wiem, że będą z nami, że zrobimy tutaj wielkie show – powiedział Aleksander Śliwka.

Polacy ponownie mogli liczyć na wsparcie kibiców, którzy szczelnie wypełnili katowicki Spodek. – Myślę, że serce, które daliśmy i energia, którą mieliśmy również dzięki kibicom znowu w tie-breaku dała nam to zwycięstwo – dodał przyjmujący reprezentacji Polski.

Po raz trzeci z rzędu w finale mistrzostw świata wystąpi Paweł Zatorski. Libero osiem lat temu w katowickiej hali sięgnął po pierwsze złoto tej imprezy w biało-czerwonych barwach. – Takie są fakty. Myślę, że nie to będzie mi zaprzątało myśl przez noc. W tej chwili cieszymy się, że rozsądnie zagraliśmy jako pierwsi ten półfinał. Nie wiem, kto o tym zdecydował, ale jesteśmy wdzięczni, że tak to zostało zaplanowane. Teraz mamy więcej czasu na regenerację i musimy się skupiać na kolejnym rywalu – powiedział Zatorski.

Doświadczony libero w ostatnim czasie zmaga się z urazem, przez co nie mógł rozegrać całego meczu ćwierćfinałowego przeciwko USA. W sobotnim półfinale Zatorski wystąpił już w pełnym wymiarze. – Jestem przekonany, że w finale na emocjach mam nadzieję, że będę się czuł tak samo, nie będzie gorzej po tym meczu. Skupmy się na graniu, na tym mi zależy, żebym myślał o taktyce a nie o trzecim medalu, kontuzji, tylko żebym był w stanie myśleć o graniu, kto gdzie atakuje i zagrywa. Marzę o tym, żeby od momentu kiedy wyjdę z szatni to zaprzątało mi głowę a nie to, co mnie boli i co się może wydarzyć – zaznaczył.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę