Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Aleksander Śliwka: Vital będzie miał kłopot bogactwa

Aleksander Śliwka: Vital będzie miał kłopot bogactwa

fot. Aleksandra Twardowska

– Rywalizacja na każdej pozycji jest ogromna. Vital będzie miał kłopot bogactwa. Mam nadzieję, że wybierze najlepszą drużynę, która zdobędzie medal w Tokio – powiedział Aleksander Śliwka, który wraz z kolegami z reprezentacji na początku czerwca zacznie zgrupowanie w Spale.

W czerwcu reprezentacja Polski siatkarzy zacznie zgrupowanie w Spale, które ma być jednym z etapów przygotowawczych przed igrzyskami olimpijskimi, ale przede wszystkim ma pomóc zawodnikom powrócić do treningów po zamieszaniu związanym z pandemią koronawirusa. – W tym roku sezon reprezentacyjny będzie wyglądał trochę inaczej, ale myślę, że wszyscy, którzy dostali powołanie, bardzo się ucieszyli, że będą mieli okazję do treningów i pracy z vitalem Heynenem i jego sztabem. Znowu zobaczymy się w Spale we własnym gronie. Może nie będzie to takie zgrupowanie jak normalnie, bo nie będziemy przygotowywać się do żadnej imprezy docelowej w tym sezonie. Ale myślę, że dla zachowania dobrej atmosfery oraz utrzymania formy sportowej te zgrupowania będą dla nas ważne – zaznaczył Aleksander Śliwka.Mimo że w tym roku nie będzie imprezy docelowej, to reprezentacyjny przyjmujący cieszy się, że będzie mógł wznowić treningi. – Dla mnie każde powołanie i każda możliwość trenowania w kadrze wiąże się z ogromną dumą. To świetna okazja do tego, aby szlifować umiejętności siatkarskie. Byłem za takim zgrupowaniem, oczywiście przy zachowaniu bezpieczeństwa oraz zniesieniu obostrzeń, które pozwolą nam trenować w większych grupach w hali. Mamy nadzieję, że będziemy mogli funkcjonować w miarę normalnie jako drużyna. Wiem, że ośrodek w Spale jest przygotowany do tego, aby nas przyjąć. To zgrupowanie będzie prawie w pełni normalne – ocenił mistrz świata z 2018 roku.

W igrzyskach olimpijskich będzie mogło zagrać tylko dwunastu siatkarzy. Zanosi się na to, że szkoleniowiec biało-czerwonych będzie miał spory ból głowy z wytypowaniem składu na turniej w Tokio, bo chętnych do gry na igrzyskach jest dużo więcej. – Rywalizacja jest ogromna. Na każdej pozycji mamy wielu zawodników, którzy grają w najlepszych ligach świata i potwierdzili swoją jakość. Mamy zawodników z doświadczeniem, ale też młodszych siatkarzy, którzy pukają do bram największej siatkówki. Vital będzie miał kłopot bogactwa. Mam nadzieję, że wybierze najlepszą drużynę, która zdobędzie medal w Tokio – zakończył Aleksander Śliwka.

źródło: opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę