Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Aleksander Śliwka: Nasz styl jest oparty na cierpliwej grze

Aleksander Śliwka: Nasz styl jest oparty na cierpliwej grze

– My jesteśmy wierni swojemu stylowi gry i wiedzieliśmy, że jeżeli Resovia utrzymałaby taką dyspozycję na zagrywce jak w pierwszym secie, czy do połowy drugiego, to prawdopodobnie mogłoby się to skończyć nawet 0:3. Wówczas musielibyśmy przyklasnąć i pogratulować przeciwnikom, ale troszkę się to zmieniło. Zaczęliśmy przyjmować, a rywale popełniali błędy na zagrywce i ta gra się wyrównała – powiedział po wygranej nad Asseco Resovią Rzeszów Aleksander Śliwka.

Półfinałowy mecz z Asseco Resovią początkowo nie układał się po waszej myśli, ale z czasem przejęliście inicjatywę i nie pozwoliliście już na zbyt wiele rywalom…

Aleksander Śliwka (przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle):  – My jesteśmy wierni swojemu stylowi gry i wiedzieliśmy, że jeżeli Resovia utrzymałaby taką dyspozycję na zagrywce jak w pierwszym secie, czy do połowy drugiego, to prawdopodobnie mogłoby się to skończyć nawet 0:3. Wówczas musielibyśmy przyklasnąć i pogratulować przeciwnikom, ale troszkę się to zmieniło. Zaczęliśmy przyjmować, a rywale popełniali błędy na zagrywce i ta gra się wyrównała. Po wygranym drugim secie było już nieco łatwiej, ale Resovia będzie niesamowicie groźna, bo mają potencjał na zagrywce, wysokiej piłce. Będą bardzo mocnym zespołem, walczącym o najwyższe cele w tym sezonie.

Wasza zagrywka też w drugim secie zaskoczyła i dawaliście się rywalom mocno we znaki w tym elemencie.

– Tak, troszkę się to odwróciło w połowie drugiego seta; był taki czas przełamania z naszej strony. Nasz styl jest oparty na cierpliwej grze i nie panikowaniu. Byliśmy cały czas wierni, realizowaliśmy założenia taktyczne i nic nie zmienialiśmy, w końcu przyniosło to efekt.

Turniej o Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia PLS i Polsatu Sport rozgrywany w Arłamowie jest okazją, żeby wejść w sezon już z pierwszym trofeum.

– Każda drużyna jeśli przyjeżdża na taki turniej mocno obsadzony z dużym prestiżem jak Superpuchar Mistrzów Polski, to chce go wygrać. Oczywiście są również cele szkoleniowe, bo to przetarcie przed ligą, a wiadomo, że mistrzostwo Polski czy Puchar Polski mają troszkę większe znaczenie, ale skoro już tu jesteśmy, to chcemy iść do przodu i wygrywać.

źródło: plusliga.pl