Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Aleksander Śliwka: Rosja to inny kaliber ofensywny

Aleksander Śliwka: Rosja to inny kaliber ofensywny

fot. Klaudia Piwowarczyk

Przed reprezentacją Polski starcie w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Rywalem biało-czerwonych będą Rosjanie, którzy co prawda w tym turnieju nie prezentują fantastycznej formy, ale zawsze są groźnym przeciwnikiem. – Myślę, że to będzie jeden z najtrudniejszych rywali. Serbowie to też trudny zespół, ale Rosjanie są świetni fizycznie, to w końcu wicemistrzowie olimpijscy – ocenił przyjmujący polskiej kadry Aleksander Śliwka. 

Reprezentacja Polski miała dwa dni przerwy od meczów. Po błyskawicznym triumfie nad Finami w 1/8 finału mistrzostw Europy podopieczni Vitala Heynena mogli spokojnie przygotowywać się do pojedynku z Rosją. – Trener chciał przekazać te podstawy taktyczne, pozycje i próby zatrzymania rywali naszym systemem blok-obrona. W poprzednich meczach działał on dobrze, zwłaszcza w starciu z Finlandią, w którym udało nam się zmniejszyć procent rywali w ataku – zdradził Aleksander Śliwka, który jednak doskonale zdaje sobie sprawę, że reprezentacja Rosji to półka wyżej niż Finlandia. – Wiemy, że Rosja to inny kaliber ofensywny, ale też będziemy się starali naszą ciężką pracą i taktyką ograniczyć ich skuteczność – zapewnił przyjmujący biało-czerwonych.W treningach polskiej kadry nadal nie brakuje gierek, które przygotowuje Vital Heynen i które są nieodłącznym elementem rozgrzewki. – To zawsze ciekawa część naszej rozgrzewki, nie popadamy wtedy w rutynę i mamy czas, żeby odrobinę się rozluźnić, bo kiedy przystępujemy do treningu w szóstkach jest już tylko skupienie i ciężka praca – mówił Aleksander Śliwka.

Do tej pory w mistrzostwach Europy Polacy nie przegrali ani jednego spotkania, ale za wyjątkiem starcia grupowego z Serbami, rywale nie należeli do europejskiej czołówki. – Myślę, że to będzie jeden z najtrudniejszych rywali. Serbowie to też trudny zespół, ale Rosjanie są świetni fizycznie, to w końcu wicemistrzowie olimpijscy. Pomimo tego, że są osłabiani brakiem atakujących, to Jegor Kliuka z meczu na mecz gra coraz lepiej na prawym skrzydle i pokazuje ogromny potencjał na tej pozycji. Będziemy gotowi na trudne spotkanie, ale liczymy, że wspólnym wysiłkiem naszych i kibiców będziemy w stanie wygrać ten mecz – zapowiedział Aleksander Śliwka.

Początek ćwierćfinału z Rosją we wtorek o 20:30.

Cała rozmowa z Aleksandrem Śliwką w Polsat Sport

źródło: Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę