Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Aleksander Śliwka: Mamy mocny zespół

Aleksander Śliwka: Mamy mocny zespół

fot. Patryk Głowacki

Biało-czerwoni pokonali w niedzielę Słowenię i szykują się powoli do finałowego rozdania w Siatkarskiej Lidze Narodów. – Coraz lepiej to wygląda, choć wiadomo, że jest kilka elementów do poprawy – przyznał w rozmowie z Polsatem Sport Aleksander Śliwka, przyjmujący siatkarskiej reprezentacji Polski.

Podopieczni Nikoli Grbicia w niedzielę pokonali Słowenię. Biało-czerwoni wywalczyli awans do fazy finałowej Ligi Narodów.Coraz lepiej to wygląda, choć wiadomo, że jest kilka elementów do poprawy. Wpadają nam czasami proste piłki, ale to kwestia komunikacji. W elemencie przyjęcia możemy robić lepszą robotę. Każdy element można poprawić, czego jesteśmy świadomi. Jesteśmy w stanie rywalizować z każdą drużyną na świecie. Potknięcia pokazują nam, co powinniśmy poprawić i w jakim kierunku iść. Przygotowujemy się do finałów i tam damy z siebie wszystko – ocenił Aleksander Śliwka.

Selekcjoner polskiej kadry ma do wyboru wielu siatkarzy na daną pozycję i do ostatniej chwili nie wiadomo, kto znajdzie się w ostatecznej kadrze na turniej finałowy.

Najważniejszym wnioskiem jest to, że ci, którzy wchodzą na boisko, robią świetną robotę. W trzecim secie miałem problem z przyjęciem, wszedł Tomasz Fornal i to uspokoił. Dołożył coś od siebie. Bartosz Bednorz wcześniej również grał świetnie. Mamy mocny zespół, mamy jakość na każdej pozycji – powiedział Śliwka.

Szkoleniowiec reprezentacji Polski nie stawia na jeden skład, ale sprawdza zawodników i szuka rozwiązań. – Cały czas jest walka o miejsce do Bolonii, a później na mistrzostwa świata. Trener nie może rzeźbić jedną szóstką, tę zaksową, żeby funkcjonowało to tak, jak w sezonie ligowym. Szuka najlepszego wariantu, aby nasza gra była jak najlepsza – zauważył Kamil Semeniuk.

Razem z reprezentacją Polski do turnieju finałowego Siatkarskiej Ligi Narodów awansowała reprezentacja Iranu, z którą biało-czerwoni mierzyli się w ostatnim turnieju. Rywale wygrali to spotkanie w tie-breaku. – Będziemy mieć dużo czasu, by przeanalizować to spotkanie, które graliśmy w Gdańsku, by znaleźć nasze błędy w nim i móc teraz na zgrupowaniu w Spale nad nimi pracować. Patrząc na ten zespół można spodziewać się zaciętego boju. Mimo że hala była wypełniona po brzegi, na nich to aż tak nie zadziałało. Może w pierwszym secie byli jakoś oszołomieni atmosferą, ale później zaczęli grać bardzo dobrze. Myślę, że zasłużenie wygrali tamto spotkanie, ale my jesteśmy głodni rewanżu i wierzę, że stanie się to w Bolonii  – stwierdził Semeniuk.

*całe rozmowy Marcina Lepy w serwisie Polsatu Sport

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę