Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Aleksander Śliwka: Jestem bardzo dumny z brata

Aleksander Śliwka: Jestem bardzo dumny z brata

fot. cev.eu

Reprezentacja Polski kadetów w Teheranie sięgnęła po złoty medal mistrzostw świata w swojej kategorii wiekowej. W finale turnieju podopieczni Michała Bąkiewicza 3:0 pokonali Bułgarów, a ważną rolę w zespole odegrał Piotr Śliwka, młodszy brat Aleksandra. – Zrobili świetną robotę – długo się przygotowywali do tego turnieju i bardzo się cieszę, że dopięli swego – mówił reprezentant seniorskiej kadry. 

Aleksander Śliwka nie miał okazji oglądać finałowego spotkania mistrzostw świata U-19, bowiem w tym samym dniu podopieczni Vitala Heynena zainaugurowali mistrzostwa Europy meczem z Portugalią. – Podczas meczu pojawiła się informacja od Marka Magiery, że juniorzy młodsi wywalczyli złoty medal. Jestem bardzo dumny z brata i serdecznie mu gratuluję. Słyszałem, że mają tutaj przyjechać w sobotę i być zaprezentowani przed kibicami, więc będzie okazja, aby pogratulować jemu i całej drużynie osobiście. Zrobili świetną robotę – długo się przygotowywali do tego turnieju i bardzo się cieszę, że dopięli swego – mówił Aleksander Śliwka, starszy brat Piotra Śliwki.Starszy z rodzeństwa też ma na swoim koncie medale w reprezentacjach młodzieżowych. – Jeśli dobrze pamiętam, to na mistrzostwach świata kadetów w moim roczniku zdobyliśmy brąz, co też było sukcesem, ale wiadomo, że złoty krążek to jest coś naprawdę niesamowitego – mówił Aleksander Śliwka i dodał: – Oni przegrali tylko jednego seta w całym turnieju, więc zaprezentowali się naprawdę świetnie. Gratulacje też dla trenera Michała Bąkiewicza i całego sztabu szkoleniowego – cieszył się.

Mistrz świata i przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokusił się również o ocenę potencjału swojego młodszego brata. – Może być lepszy ode mnie we wszystkim (śmiech). Mam nadzieję, że pójdzie dobrą ścieżką, a póki co wszystko na to wskazuje – przyznał Aleksander Śliwka. – Nie chcę mu mieszać w głowie, bardzo fajnie, że osiągnęli taki wielki sukces, ale przed nimi wejście do seniorskiej siatkówki i przede wszystkim matury w tym roku – podkreślił z uśmiechem straszy z siatkarskiego rodzeństwa. Złoci kadeci w sobotę pojawią się w krakowskiej Tauron Arenie i z pewnością będą mogli liczyć na gorące przywitanie od kibiców polskiej kadry. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę