Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Aleksander Śliwka: Jedziemy pokazać to, co mamy najlepsze

Aleksander Śliwka: Jedziemy pokazać to, co mamy najlepsze

fot. Klaudia Piwowarczyk

W sobotę Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra w Turynie z drużyną Jastrzębskiego Węgla w finale Ligi Mistrzów. Dla siatkarzy z Kędzierzyna to już trzeci z rzędu finał Champions League. – Jedziemy pokazać to, co mamy najlepsze – powiedział przed wylotem do Turynu kapitan ZAKSY, Aleksander Śliwka.

– Czujemy wiele silnych emocji. Rozumiemy, że stawka jest ogromna, ale towarzyszy nam spokój, bo wiemy jak mocną drużyną jesteśmy. Możemy rywalizować z każdym. Jedziemy pokazać to, co mamy najlepsze – powiedział przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Drużyna z Opolszczyzny ma już doświadczenie w grze na tym poziomie rozgrywek. W związku z tym wie, z jakim stresem i adrenaliną będzie trzeba się zmierzyć, a to może okazać się atutem wicemistrzów Polski w sobotniej rywalizacji. Jednak kapitan ZAKSY uważa, że nie będzie to decydujący element. – Oczywiście gdzieś tam te doświadczenia są. Natomiast najbardziej będzie liczyć się to, co pokażemy my i Jastrzębski Węgiel na boisku, bo to tam rozegra się ta ostateczna rywalizacja – ocenił.Jednak drużyna z Kędzierzyna ma za sobą trudny okres. Zaledwie w trzech meczach zakończyła się rywalizacja o mistrzostwo Polski, gdzie ZAKSA uległa Jastrzębskiemu Węglowi, wygrywając zaledwie jednego seta. Jednak jak wiadomo, finał Ligi Mistrzów to zupełnie inna historia, gdyż o zwycięstwie decyduje jedno spotkanie. – Wiemy, że potrafimy grać dobrze w siatkówkę i umiemy wygrywać z drużyną z Jastrzębia. Oczywiście trzy ostatnie mecze finałowe PlusLigi pokazały, że Jastrzębski Węgiel był w tych meczach w dużo lepszej formie i zasłużenie wygrał. Ale w finale Ligi Mistrzów, po przepracowanym teraz dziesięciodniowym okresie, mamy nadzieję na dużo lepszą siatkówkę z naszej strony. A co za tym idzie na walkę o zwycięstwo – dodał Aleksander Śliwka.

 

*rozmawiał Adrian Brzozowski (Polsat Sport)

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę