Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Aleksander Śliwka: Forma jest obliczona na mistrzostwa świata

Aleksander Śliwka: Forma jest obliczona na mistrzostwa świata

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Wyglądaliśmy lepiej niż w spotkaniu z Ukrainą. Graliśmy swobodniej, do tego odnieśliśmy zwycięstwo, co zawsze cieszy i buduje nasze morale – powiedział po triumfie w meczu z Irańczykami przyjmujący kadry Aleksander Śliwka.

Siatkarze reprezentacji Polski udanie rozpoczęli zmagania w Memoriale Wagnera. W swoim pierwszym meczu pokonali 3:0 Irańczyków, a w ich grze było widać progres w stosunku do ostatnich pojedynków. – Ostatnie mecze były trudne, a dodatkowo czuliśmy, że nie gramy w nich tego, na co nas stać. Było widać dziś różnicę w stosunku do meczu z Ukrainą. Z dnia na dzień nasza gra wygląda coraz lepiej. Obyśmy utrzymali tą tendencję, bo mistrzostwa świata coraz bliżej – stwierdził rozgrywający reprezentacji Marcin Janusz.Biało-czerwoni zdają sobie sprawę, że obecnie nie są jeszcze w optymalnej dyspozycji. – Zachowujemy spokój. Wiemy, że forma jest obliczona na mistrzostwa świata i powoli będzie ona szła do góry. Wyglądaliśmy lepiej niż w spotkaniu z Ukrainą. Graliśmy swobodniej, do tego odnieśliśmy zwycięstwo, co zawsze cieszy i buduje nasze morale – powiedział przyjmujący kadry Aleksander Śliwka.

Podopieczni Nikoli Grbicia najwięcej problemów mieli w drugiej odsłonie, ale w końcówce zdołali przełamać rywali. – Było widać, że w końcówkach i w ważnych momentach ten doping ponosił nas do dobrych zagrań, które szczególnie w drugim secie przechyliły szalę zwycięstwa na naszą stronę. Publiczność jest naszym atutem. Większość z nas już przed nią grała, więc wiemy, z czym to się je. Liczymy, że kibice będą nas wspierali w kolejnych meczach – zaznaczył Śliwka

Przed Polakami w memoriale jeszcze spotkania z Argentyńczykami i Serbami. W nich można spodziewać się roszad w składzie. – Mimo że mecze sparingowe takie jak ten z Ukrainą czy ten z Iranem nie wyglądały najlepiej, nie ma co wyciągać z nich daleko idących wniosków. Ważne, aby nasza gra była coraz lepsza. Na pewno będą lekkie korekty w składzie jeszcze w tym turnieju, bo gramy codziennie. Tak naprawdę w formie musimy być na mistrzostwach świata i to jest najważniejsze – zakończył Janusz.

źródło: opr. własne, PLS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę