Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Aleksander Śliwka: Byliśmy głodni gry

Aleksander Śliwka: Byliśmy głodni gry

– Wcześniej podnieśliśmy się ze stanu 0:2, a tym razem kontrolowaliśmy spotkanie. Są to ważne zwycięstwa pod względem psychologicznym – powiedział po wygranych z Niemcami w Zielonej Górze Aleksander Śliwka, przyjmujący reprezentacji Polski.

Po kilku miesiącach przerwy siatkarze wrócili do grania. Za Polakami dwa sparingi z Niemcami, w których łącznie rozegrali dziewięć setów. – Wszyscy byliśmy głodni gry oraz radośni, że wróciliśmy na boisko, że mogliśmy zagrać z orzełkiem na piersi przeciwko innej reprezentacji – powiedział Aleksander Śliwka, który był jednym z częściej punktujących zawodników w obozie biało-czerwonych.

Zawsze zależy mi na dobrej grze. Akurat Marcin tak rozdzielał piłki, taki akurat miał pomysł na grę. Cieszę się, że obdarzył mnie zaufaniem. Najważniejsze jest jednak to, że wygraliśmy oba mecze. Wcześniej podnieśliśmy się ze stanu 0:2, a tym razem kontrolowaliśmy spotkanie. Są to ważne zwycięstwa pod względem psychologicznym. Mam nadzieję, że dobrze przygotowani fizycznie wrócimy do klubów – dodał przyjmujący reprezentacji Polski.

O ile w środę podopieczni Vitala Heynena mieli trochę problemów, o tyle w czwartek już wyraźniej pokonali przeciwników. – Trudno wyróżnić jeden element siatkarski, tym bardziej, że graliśmy w różnych składach. Przez dwa sety grała inna, a przez kolejne dwa inna drużyna. Po prostu graliśmy na tyle solidnie, żeby Niemców pokonać – wyjaśnił Śliwka.

Mimo że biało-czerwoni mają już za sobą kilka tygodni przygotowań, to jednak sami twierdzą, że ich forma nie jest jeszcze optymalna. Liczą, że taka będzie na początek zmagań w PlusLidze. – Jeszcze trochę brakuje nam do szczytowej formy. Zaczynaliśmy po trzymiesięcznej przerwie. Każdy był na innym etapie, przyjeżdżając na zgrupowanie. Głównym celem tych przygotowań było jak najlepsze przygotowanie się do sezonu klubowego. Mamy jeszcze ponad miesiąc do rozpoczęcia PlusLigi. Najważniejsze, aby wówczas przyszła wysoka forma. Teraz jesteśmy nawet nie w połowie drogi do niej – zakończył Aleksander Śliwka.

źródło: inf. własna, TVP Sport