Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Aleksander Śliwka: Atmosfera była kapitalna

Aleksander Śliwka: Atmosfera była kapitalna

fot. Patryk Głowacki

W Spale zakończyło się już pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski. Kadrowicze spotkają się na jeszcze jednym obozie, a potem rozegrają mecze sparingowe. – Obóz miał wdrożyć nas do treningu po tej przerwie. Trzeba było dojść do równego poziomu, ale obóz miał nas również zjednoczyć bardziej jako grupę i wszystkie zajęcia miały właśnie taki cel. Atmosfera była kapitalna, wszyscy z uśmiechem podchodziliśmy do treningów i do różnych aktywności – mówił w materiale ZAKSA TV przyjmujący klubu z Kędzierzyna-Koźla i reprezentacji Polski, Aleksander Śliwka.

Przerwa spowodowana koronawirusem nie pozwalała zawodowym sportowcom na normalny trening, problem z tym mieli także siatkarze. – Starałem się być w formie, trenować na ile to było możliwe w domu. Wziąłem się też trochę za studia, zaliczyłem zaległy semestr, którego nie miałem czasu skończyć w trakcie sezonu. Pod tym względem ten czas był owocny, spędziłem go z najbliższymi i dla nich poświęciłem ten czas maksymalnie – opowiadała Aleksander Śliwka, który nie ukrywał, że do końca miał nadzieję, że igrzyska olimpijskie odbędą się w tym roku. – Monitorowem sytuację i miałem nadzieję, że igrzyska olimpijskie się odbędą w tym roku, że uda się je zorganizować w bezpieczny sposób. Trzeba się pogodzić z decyzją, przewartościować wszystko, zmienić plany, aby być gotowym w przyszłym roku. Ja osobiście jestem dobrej myśli, moim zdaniem reprezentacja Polski będzie dobrze. Ten rok w niczym nie zaszkodzi, a będzie to rok więcej na poprawę naszej gry – tłumaczył przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.Śliwka brał udział w zgrupowaniu kadry, które jednak było inne niż dotychczasowe. – Obóz miał wdrożyć nas do treningu po tej przerwie. Trzeba było dojść do równego poziomu, ale obóz miał nas również zjednoczyć bardziej jako grupę i wszystkie zajęcia miały właśnie taki cel. Atmosfera była kapitalna, wszyscy z uśmiechem podchodziliśmy do treningów i do różnych aktywności. Osobiście jestem bardzo zadowolony, cieszę się, że mogłem zobaczyć kolegów po dłuższej przerwie i że ta rozłąka nie będzie trwała aż dwa lata, tylko możemy się zobaczyć w tym roku i razem pracować – mówił zadowolony Śliwka. To jeszcze nie koniec czasu na reprezentację. Podopieczni Vitala Heynena będą mieli jeszcze jedno zgrupowanie i zagrają również kilka spotkań towarzyskich. – Będzie drugie zgrupowanie i będą mecze sparingowe. Nie jest jeszcze potwierdzone dokładnie z kim i kiedy. Wiemy, że zagramy i że mecze będą transmitowane w telewizji – zdradził Aleksander Śliwka.

źródło: opr. własne, ZAKSA TV, zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę