Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Aleksandar Boricić: Wiedeń stał się domem siatkówki plażowej

Aleksandar Boricić: Wiedeń stał się domem siatkówki plażowej

fot. CEV

2023 rok będzie obfitował w wiele ważnych imprez siatkówki plażowej. W Europie kluczowe będą mistrzostwa Europy, które odbędą się w Wiedniu oraz Nations Cup, który będzie częścią europejskiego procesu kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Paryżu.

W 2023 roku kalendarz turniejów siatkówki plażowej będzie niezwykle napięty. Czołowe pary wśród kobiet i mężczyzn będą rywalizowały nie tylko w turniejach z cyklu Beach Pro Tour i mistrzostwach świata, ale także w czempionacie Starego Kontynentu, który w dniach 2 – 6 sierpnia odbędzie się w Wiedniu. Będzie on dopiero piątym miastem, które więcej niż raz będzie organizatorem mistrzostw Europy. Wcześniej turniej ten w stolicy Austrii odbywał się w 2021 roku. Ponadto Wiedeń był także gospodarzem mistrzostw świata w 2017 roku, Nations Cup w poprzednim roku, a także wielu turniejów World Tour.– Wiedeń stał się prawdziwym „domem” elitarnej siatkówki plażowej. Nie moglibyśmy znaleźć bardziej kultowego miasta, niezawodnego partnera i pełnej pasji publiczności na kolejną edycję CEV EuroBeachVolley! Pomoże nam to wykorzystać ogromny sukces, jaki odniosły nasze mistrzostwa latem 2022 roku w Monachium, i zaangażować jeszcze więcej fanów, gdy plażowicze wyruszą w podróż, która powoli, ale pewnie zaprowadzi nas na igrzyska olimpijskie w Paryżu w 2024 roku – powiedział prezydent CEV, Aleksandar Boricić.

Ważnym elementem europejskiego kalendarza będzie także Beach Nations Cup. Pierwsza edycja tych zawodów została rozegrana w poprzednim roku w Wiedniu i cieszyła się sporym zainteresowaniem kibiców. Został utrzymany format imprezy, w której dwie pary każdej płci reprezentują dany kraj, ale od 2023 roku będzie rozgrywana w kilku fazach oraz będzie stanowiła część kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Każdy europejski kraj będzie miał prawo zgłosić się do rywalizacji w fazie wstępnej, która zostanie podzielona na grupy. W fazie finałowej ponownie zagra osiem krajów w każdej z płci – siedem wyłonionych z fazy wstępnej oraz gospodarz turnieju finałowego. Trzy najlepsze drużyny zarówno w rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn automatycznie zakwalifikują się do finałowej rozgrywki Beach Nations Cup w 2024 roku, która będzie jednocześnie europejskim turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Paryżu. W nim również zagra osiem drużyn (gospodarz turnieju, trzy najlepsze zespoły Beach Nations Cup 2023 oraz cztery zespoły wyłonione z fazy wstępnej Beach Nations Cup 2024). Zwycięskie drużyny zapewnią swoim krajom miejsce na igrzyskach w Paryżu.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę